Yetişkin Kedinin Olduğu Eve 5 Aylık Köpek Gelirse

Merhabalar 2 tane yetişkin scottish kedim var evde. 5 aylık yorkshire terrier cinsi köpek sahiplendim. Birbirlerine nasıl alıştırabilirim köpeğin kedilere karşı bi agresyonu yok şimdilik birbirlerinden ayrı odalarda tutuyorum bugün 2. Günümüz tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden :)

4 CEVAP

mrssekola

Evde tek yaşamıyorsanız evin diğer üyelerinden biri köpeği kucaklasın siz de kediyi. 1m kadar yakında sevin bol bol onları. Kedilerin agresif tutumu yoksa koklamalarına izin verin. Bu şekilde uzun uzun gösterirseniz birbirine 1 hafta sürüyor hemen hemen. Sadece yeni köpeğin de size ait olduğunu anlasın yeter. Aileden kimseye zarar vermiyorlar kolay kolay. Daha önce çok bahsetmiştim belki görmüşsünüzdür, kedi kuş köpek bir arada bende. Gayet mutlular :)

@mrssekola Ne güzel umarım benimkilerde öyle olur :)) bugün karşılaştırdım gelip kokladılar fakat bi kedim köpek gezerken arkasından koşacak gibi oldu izin vermedim. Kediler bi ara birbirleriyle koşturup oyun oynamaya başladı köpekte onlarla oynamak için koştu arkalarından ama kediler bi anda kabarıp tepki alınca korktu. Bu konuda ne yapabilirim zamanla alışır mı dersiniz iki tarafta sakinken sorun yok fakat köpek hareketlenince korkuyolar :/

mrssekola

Zamanla köpeğin hızlı hareketlerine alışacaklar. Tam alışmadan yalnız bırakmayın yeter. Biraz oynasınlar korksunlar ya da birbirlerine dokunsunlar sorun yok. Max 1 ay içinde üçü de aynı şekilde oynamaya başlayacak sanki 3 kedi ya da 3 köpek gibi olacaklar :) Bir de birbirlerine dokunduklarinda ya da tepki verdiklerinde tehlike olmadığı sürece hiç müdahale etmeyin ki bir taraf diğer tarafın sizin tarafinizdan korunduğunu düşünüp kıskanmasın. İlgiyi aynı anda hepsine vermelisiniz