Tahıllı Tahılsız Düşük Tahıllı ?

ATIBA

KEDİM 1.5 YAŞINDA KISIR ND MARKA MAMA ALICAM HANGİ ÇEŞİDİNİ ALAYIM HANGİSİ DAHA SAĞLIKLI OLUR ?

4 CEVAP

simbakedi

ben kedimde tahılsız tercih ediyorum elimden geldiğince. eğer kediniz bundan önce hep tahıllı beslendiyse düşük tahıllı öneririm

Ben bi süre proplan kısır kullandım içeriğinin çok kötü olduğunu öğrenince Nd tavuk düşük tahıllı mamasını aldım gayet memnundum sonrasında Alleva düşük tahıllı balıklı mama kullandım ama şuan brit care tavşanlı tahılsız mamaya geçtik, birkaç gün oldu henuz ishal sorunu yaşamadım bazı kedilerde ishal problemi olmuş kediden kediye değişiyor sanırım.

Bir de kısır kediler çok hareketli olmadığı için tahılsız mamalarda protein oranları %40 %46 civarı falan olabiliyor bu oranlar fazla gelebilir. Ortalama olarak protein miktarının %30-35 i geçmediği ve içinde mısır unu, gluten ve "et türevleri" olmayan mamaları vermeye çalışmak daha doğru olur.

Kuzenim Nd düşük tahıllı somonlu kısır mamasını kullanıyor kedisi severek yiyor hiçbir sorun yaşadığını duymadım