Yasa Dışı Evcil Hayvan Satışı Yapanları Nereye Şikayet Edebiliriz?

hazal_ckr

Kardeşim Denizli de bir işletme bulduğunu ve kedi sahiplenmek istediğini söyledi ücretli olarak. 81 ile gönderim yapıyor ve aşıları herşeyi tam dediği için güvenlidir diye düşündüm ve onayladım. ilçeye kediyi gönderdi ve ilk günden itibaren kedi ne tuvalet yapıyordu ne de yemek yiyordu gönderen kişi sıcaktan oluyor bu cinslerde dedi bilmediğimiz için geçer diye düşündük 2. Gün kusma başladı yine sıcaktan dedi ama biz yine de veterinere götürelim dedik ve götürdük kedi de yoğun enfeksiyon var dedi antibiyotik başladık ama iyileşmesi zor dedi. 6. Gün kedimiz öldü ve psikolojik olarak babam ve kardeşim kötü etkilendi bütün aile 6 günü stresle geçirdik. Satan kişiye enfeksiyon vârmış dediğimde gelir gelmez ölmedi ya 6 gün yaşamış kanında ne var ben ne bileyim zaten pahalı almadınız dedi. Bu konuşmayı duyunca aslında yada dışı satış yaptığını anladım. Şehir dışında olduğum için ilk başta ben konuşmamıştım. Bu kişi bir çok kedi besliyor evinde ve 81 ile gönderiyor karne çip vs. Yok bu kişiyi nereye şikayet edebilirim

3 CEVAP

Cennet29

Parayla kedi alırsanız olacağı bu.... Kediniz ölmese satış yapanı şikayet edecekmiydiniz? Tabi ki hayır. Siz parayla hayvan aldıkca onlarda üretmeye devam edecek. Biraz bilinçlenin artık ya

Kontesimm

Yasal ya da değil üretim yapan yerlerde bu tarz hastalıklar yaygın..

user031202

Satın almayın ya fırsatçılara para kaptırmak dışında hiçbir şey yapmıyorsunuz çip taktıtmayanlara ceza keseceklerine hayvanları bir eşya gibi satanlara ceza kessinler.