Kedimde Pire Olduğunu Nasıl Anlarım?

Azirovka

Yaklaşık 2 aylık kedim var. Bugün karnını öperken burnuma siyah bir şey zıpladı. Tutmaya çalıştım ama ben tutamadan başka bir yere uçtu. Böcek miydi pire miydi tam anlayamadım. Kedimin tüm vücudunu kontrol ettim pire var mı diye. Hiçbir şey göremedim. İç dış paraziti de yok daha, perşembe yapılacak. Pire varsa nasıl görebilirim?

4 CEVAP

amillaaa

Geçmiş olsun, umarım pireler eve yayılmadan sorunu çözersiniz.
Kedinin üstünde pire görmek zor olabiliyor, ben bazen kedimin üstünde rastgele bir pire görüyorum sonra tüylerinin arasına girip gözden kayboluyor, arıyorum arıyorum bulamıyorum. Tüm vücuduna bakıyorum muhtemelen daha fazla piresi olduğu için ama hiçbirini bulamıyorum. Çok iyi saklanıyorlar :')

Azirovka

Sağolun. Gerçekten çok gıcık canlılar. Pire dışkılarını gördükten sonra 2 3 defa daha kontrol ettim, pire göremedim. Yarın ense damlası alacağım klinikten. Umarım etkili olur :/

Palyaco

Beyaz bir örtü üstünde kedinizi tarayın siyah ve kahverengi dökülürse pire dır pire siyah yumurtası kahverengidir

Azirovka

Kedimi beyaz bir tişörtün üstüne yatırdığımda tişörtün üstünde pire dışkıları gördüm. Kedimde pire varmış maalesef