Kedim Hizli Solunum Yapiyor

Becolak

Merhaba arkadaslar lutfen tecrubesi veya bilgisi olabilecek insanlar bana yardim etsin.
10 aylik kedim 2 hafta once kisirlastirildi. Erkek tekir. Son 1 haftadir solunumu hizlaniyor bazen uyurken izliyorum dakikada bazen 40 bazen 50 bazen 30 yani tutarsiz. Bunun oynamasiyla ve yorulmasiyla ilgisi oldugunu sanmiyorum zaten o zamanlar asiri hizlaniyo ve bir de solunumu yaparken karni sisiyo gogus hic sismiyo oncedende boyle miydi bilmiyorum eskiden dakikalarca oynardik simdi hemen dili disari cikiyo yoruluyor. Yeme icme ve tuvalette sikinti yok. Keyfide yerinde. Ama ben solunum hizlanmasindan ve cabuk yorulmasi sikayetinden veterinerimize goturdum. Streteskopla dinledi akcigerde bi sivi sesi almadigini kalp atislarininda normal oldugunu bi sikinti olmadigini soyledi. Okadar kucuk bir yerde yasiyorumki baska veteriner yok buyykbas hayvana bakiyolar. Lutfen akil verin gribal biseyden mi bu burnu falan mi tikali da hizli soluyor ben anlayamiyorum vette oyle olsaydi soylerdi heralde veya kisirlastirildigi icin
hormonlar degisiyorda oyuzden mi boyle anormallikler var ? Videoyu ekliyorum. Burda normal bir gece uykusunda.

https://youtu.be/0NopU3Euokw

1 CEVAP

Zeynepker

bana ciddi bir durum gibi gözüktü en iyisi veterinere danışmaktır.