Evde Kedi Beslemek İstiyorum Hangi Tür Kedi Almalıyım

damladamal

evime kedi almak istiyorum ama hangi ırk-tür den alacağıma bir türlü karar veremedim yardım ederseniz sevinirim

42 CEVAP

Ilsu09

Sokak kedisi almalısınız hayatın ne oldugunu ne gibi zorlukların oldugunu bilen kedilerdir ona yuva ve sevgi kendinizede dost kazandirmis olursunuz

en iyisi uysalı ve even kaçmayanı american shorthair lar hemde tüy dökmüyorlar çok akıllılar oyun oynamayı severler bi yere 1 günde alışırlar

eğer ilk kedi deneyimi olucaksa kesinlikle söz dinleyen ve çok sık tüy dökmeyen bir tür almalısın çünkü tüy bakımı çok zordur eğer tüyleri fazla olan tür alırsan ve bakamassan kedinin tüyleri düğümlenebilir, ayrıca evcil sahibini seven tür olmalı diyorum, eğer evinde köpek varsa başka hayvanlara karşı sıcakkanlı tür olmalı

Sahiplenmeyi bekleyen zor durumda olan bir sürü Yavrucak var. Bende satın almayıp sahiplenmelisiniz internetteki ilanlardan sokaktan vs vs. Sizi bir suru kedinin içine koysalar kafanizda hâyal ettiğiniz kediyi değilde size en çok cana yakın davranani caninizin kaynadigini alırsınız mutlaka :)

Sana bir tavvsiyee tekir al çok tatlilardir ve de çoook akillilardir

melih6767

ingiliz kedisi

aslihantez

bence british shothair almalısınız

eymen

siyam kedisi

pegasus

Kesinlikle sokakk

sokak kedisi :)

zelihasu

van kedisi

Busetargu

Evinizin şartlarına uygun

Busetargu

Olan kediyi alın

melaykeee

Bana kalırsa tekirler ve iran kedileri evde beslenebilecek en iyi türler. İran kedisi barınakta çok nadir görürsün yani sahiplenmen biraz zor. Genellike hayvan üretim çiftliklerinde bulunabilir. Fakat barınaktan gidip bir tekir alabilirsin. Oynamayı seven yerinde durmayan, gerektiğindeyse çok uysal olan bir kedi.

diidemuysal

Kesimlikle norveç orman kedilerini öneririm