Kedimin Kulağında Uyuz Var Mı?

Kedimi sokaktan bulan aileden sahiplendim hiçbir şekilde veterinere götürmemişler hayvanın kulağında uyuz mu var yoksa sizce kir mi

5 CEVAP

Muezzabalim

Uyuz değil normal kulak kiri , solüsyon ve kulak pamuğu ile temizleyebilirsiniz. Kulak uyuzu siyah ve birsuru olur içine flashla baktığınızda tıkanık simsiyah gözükür genelde. Ve kedi çok mutsuz durur sürekli kulağını kaşır. Çok illet bir parazittir kulak uyuzu tedavisi oldukça uzun ve dikkat gerektirir.

Kulağının içinde azıcık siyahlıkta var yarın veterinere gideceğiz

miraytas

Yavrusunda kulak uyuzu plan bir arkadaş düzenli kristalin spreyle temizlemişti işe yaradığını söylemişti

mrssekola

Köpeğimde yaşadım. Sürekli kafasını sallıyordu. Ve simsiyah oluyordu kulağının içi. Sizinki uyuza benzemiyor ama tanıyı biz koyamayız tabi vet görmeli. Bir kulak temizleyicisiyle kulağını temizledim günde 3 4 defa. Ve oridermyl krem kullandık. 15-20 gün sürdü tedavi. Tekrarlayabilir demişti vet tekrarlamadı çok şükür.

Superisi814

Kedinizin kulağını temizlerken lütfen pamuk kullanın , kulak çubuğu değil.Kedi kulak zarı daha yakında olabiliyor.Kulak kirine benziyor.Temizlediginiz pamuk nemli olmalı, ıslak değil.Su kaçarsa içine kulak uyuzu başlama riski var.