Kedim Tuvaletine İşemiyor Eve İşiyor

kubraturan

1 ay önce 2 yaşında bir kedi sahiplendim. Evde de kedim var o da 2 buçuk yaşında. Yeni kedim tuvaletinin önündeki paspasa, banyoya, yatağıma her yere işiyor. Önceki evinde diğer kediden dayak yemiş ama benim kedimle araları iyi kavga dövüşleri yok. Bunun sebebi ne olabilir? Her gün temizlemekten yoruldum napacağımı şaşırdım

4 CEVAP

Balbalbal

Ayrı kum kabı edinin ve Kendi kabına yöneltmeye çalışın diğer kedinin kokusu var diye yapmıyor olabilir. Kendi kum kabının dibine bi damladan da az çamaşır suyu damlatmak işe yarayabilir ama çok çok az miktar. Çiş yaptığı yere peçete bastırıp o peceteyi kum kabının üstüne açık bi şekilde bırakabilirsiniz

Kısır değilse kızgınlıkta olabilir o yüzden koku bırakmak için yapıyor olabilir.
Yeni sahiplendiyseniz stresten yapıyor da olabilir
Dayak yemiş zaten yavrucak bol bol sevgi her şeyin ilacı

Superisi814

Evinizdeki kediden korkuyor olabilir, streste olabilir, kızgınlıkta olduğu için isaretliyor olabilir.
Bence de ayrı kum kabı alın.Alisik olduğu pelet mi kum mu öğrenin.Kisir değilse ilk fırsatta kisirlastirin.
İki yaşında sokak kedisini tedavi için eve aldım, ev kedisi gibi kendiliğinden kum kullandı.Onu rahatsız edecek ihtimalleri ortadan kaldıracağız duzelicektir diye düşünüyorum.

kubraturan

Dişi kediler de kızgınlıktayken eve işiyor mu?

Deniz1741

Evet dişi kediler de kızgınlıktayken yapabilir.