Acil Kedi Kusması Çok Acil Lütfen Bakın

bidiktarcin

Evde 1 anne 4 yavruya bakıyorum sokaktaki kedimdi doğum yapınca eve aldım çocuklarım 3 aylık bugün birisi kusmuş sanırım ama hangisi bilmiyorum. İlk defa başıma geldi daha önce bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili ne yapmalıyım

5 CEVAP

amillaaa

Tekrarlamadığı sürece endişelenmenize gerek olduğunu düşünmüyorum, arada olabiliyor böyle şeyler. Ama kısa süre içerisinde çok fazla kusma gerçekleşirse durumu tekrar değerlendirmek gerekir.

Aden1805

Parazit kaynaklı olabilir mi acaba

Esperas

Yalnız bir defalık bir şey ise endişe edilmesine gerek yok diye biliyorum. Fakat rengi, dokusu çok önemli. Davranışlarında anormallik olan var mı acaba? Yemesinde sorun olan ya da başka bir olağandışı yaptığı şey?

Emrylmz06

Yavru kedilerde parazitler kediler için önemli bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmelidir. Gün arasında veya beslenmelerinden sonra kedilerin kusması parazitlerle alakalı olabilir. Bu önemli konu için mutlaka veteriner hekiminize götürmeli ve gerekli tedavi yolunu beraber izlemelisiniz
Kediler, en çok tüy yuttukları için kusarlar. Bu, genellikle periyodik olarak devam eden bir durumdur. Her gün kendilerini dilleriyle temizledikleri için tüyleri midesine dolar ve bir süre sonra onu rahatsız etmeye başlar. Bu rahatsızlık ancak kusma yoluyla giderilebilir.
Ancak dediğim gibi bir çok sebebi olabilir. İlk kusmasında hemen önünden mamasını alın ve birkaç saat sonra çok az mama vererek deneyin. Kusmalar tekrarlayacak olursa veteriner hekiminiz ile görüşmelisiniz. Geçmiş olsun sağlık ve şifa diliyorum miniklere 🙏🏻

Palyaco

Kediler sarı kusmuk köpüklü kusmuk 3 defadan sonra sıkıntıdır bunun çaresi viyo ummune bagisik güçlendirici kullanmak günde 30ml