Kafasını Kaşıtıp Yara Yapmış

ebusvenus

Kulak uyuzu çilesi yüzünden kaşıtıp kafasını kanatmış ve tüylerini yolmuş kızım. Yakalık mı boyunluk mu deniyo neyse takalım diyorum ama bu sefer de stres olacak bi öneriniz var mı bu duruma? Enfeksiyon mikrop riskini önlemek için ne yapmalıyım veterinere sordum ama yardımlarınıza ihtiyacım var

6 CEVAP

Superisi814

Geçmiş olsun.
Fotoğrafta görülen uyuzdan çok mantarı andirdi bana.Kulak uyuzu icin veterinerimizin verdiği bir damla vardı, on güne geçmişti.Hatta sokak canlarına da kullandım.
Kulak uyuzu tedavisi bedenin başka yerlerine yayilandan daha kolay oldu.
Damlayı bulabilseudim adını soyliyecektim.
Dıştaki yaraya batikon sürseniz.
İnşallah veteriner hızlı tedavi süreci uygulansın.

Eyll009

Tırnaklarını kısaltıp ayağına çorap yada bebeklerin ellerine geçirilenlerden geçire bilirsiniz ama çıkarta bilir o yarayıda bi pamuğu ıslayıp tekizleyip sonra cildine zarar vermicek bir krem süre bilirsiniz ama en iyisi boyunluk stres olması kendine zarar vermesinden iyi tedavisi bitene kadar

ebusvenus

Tırnaklarını yeni kestim çorap deneyeyim dicem ama net çıkartır yarın veterinere gidip yarasına baktırayım ve yakalık taktırayım en iyisi içim parçalanıyor

Eyll009

Bencede en doğrusu olur hem kediniz için hem sizin için geçmiş olsun acil şifalar dilerim

ebusvenus

Teşekkür ederim, Normalde kulakta mantarda vardı geçti gibi sadece kulak üstünde kalmış içinde de vardı o geçti uyuz çıktı:( yarın gideceğiz inşallah bir an önce kurtulur kızım bu illetlerden

ebusvenus

Çok teşekkür ederim 🙏🏼🙏🏼🙏🏼