Kedim Ense Damlasını Yaladı!

Azirovka

Merhabalar. Dün kedimde pire olduğunu farkettim. Bugün ise hemen gidip veterinerden ense damlası aldım ve yarım saat önce uyguladım. Ancak uygularken kedim çok az yaladı damlayı ensesinden. Halbuki ulaşamayacağını düşündüğüm yere yapmıştım. Yaladıktan sonra biraz ağzını şapırdattı. Bir daha yalamadı aynı bölgeyi. 5 dakika sonra uyuyakaldı. Herhangi bir şey yapmalı mıyım? Korkuyorum zehirlenmiş olabileceğinden.

5 CEVAP

Azirovka

@amillaaa Çok sağolun. Yaklaşık 3 saat oldu, herhangi bir belirti yok. Sadece ağzını şapırdatıyor arada. Yoğurt verdim önlem için. Yarın ilk işim veterinere götürmek

amillaaa

Ben geçenlerde aynı durumu Broadline markasında yaşamıştım. Ürünün kendi web sitesini ziyaret ettiğimde ürünün içerisindeki yan maddelerin tadından ötürü kedide aşırı salyalanma yaşanabileceği yazıyordu. Benim kedideki tek belirti de oydu, bir de herhalde aşırı salyalanmadan ötürü olacak ki tuhaf tuhaf ağız hareketleri yapıyordu. Farklı markalar farklı içeriklere sahip olduğu için kıyaslanamaz iki durum ama yine de anlatmak istedim ^_^

amillaaa

Kullandığınız ilacın markasını biliyor musunuz acaba? Yan etkiler markadan markaya değişebiliyor çünkü.

Azirovka

@amillaaa Teknovet markası.

amillaaa

Teknovet bildiğim kadarıyla çok düşük etkili bir damla. Düşük etkili olduğu için toksikliğinin de düşük olduğunu düşünüyorum, bir sıkıntı olmaz muhtemelen. Kedi kusmaya falan başlarsa veya ağzı köpürürse veterinere götürmeye çalışın, öyle bir şey olmazsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.