Kedim Hala Kopegime Alisamadi:(

melisayuksel

Merhaba. Kedimle kopegim 2 aydir ayni evde olmalarina ragmen birbirlerine alisamadilar. Kopegim temelli gelmeden once kedim defalarca kopegimi gormustu, kokusunu biliyor/taniyordu. Hicbir zaman alisamadi. Bir ton yontem denedik ama hala kedim kopegimi dovmede israrci.. kopegimin arasi kedilerle iyi neyseki(yavrum kedimi gorunce kuyruk salliyor, sonu hep husranla bitiyor.) nasil bir yol izleyebiliriz? Birbirlerine sarilmasinlar iletisim kurmasinlar ama ikisini kavgasiz goreyim baska birsey istemiyorum:( kedim her gordugunde saldirmasa, sakin kalsa sorun cabuk cozulecek halbuki..

5 CEVAP

mrssekola

Köpeği görünce kabarma gibi bir durum yoksa yani kedi korktuğundan zarar vermeye çalışmıyorsa kıskanıyordur. Köpeğin yanında sevdiği oyuncaklarla oynatın ve ikisini aynı anda sevmeye özen gösterin. Köpeğim ve kedimi ilk tanıştırdığımda kedim çok korkmuştu. Kediyi kucağımda tutarak köpeği gösteriyordum ve ikisini de seviyordum. Korkusu bir süre sonra geçti ama kavgalar başladı. Köpeğim oyuncağını kedinin önüne bırakıyordu benimle oyna der gibi. Kedim tokatlıyordu garibimi. Birlikte oynamalarını sağlayarak alistirdim. Şimdi koskoca alman çoban köpeğine sarılıp uyuyor benim yaman bey :)

melisayuksel

@mrssekola cok sevindim sizin adiniza❤️ Huzurlari hic bozulmasin❤️
Yok ya bizde o kadar yakinlasma bile yok, kedim kucagimdayken kopegimi gordugunde bana saldiriyor:( kabariyor, pati atiyor hep:( bide sinirli bir ses cikartiyor kopegime. Yani kiskanma gibi bir durum oldugunu dusunmuyorum cunku kopek geldikten sonra o uzulmesin diye ekstra da ilgi gosterdik ona..

melisayuksel

@mrssekola cok sevindim sizin adiniza❤️ Huzurlari hic bozulmasin❤️
Yok ya bizde o kadar yakinlasma bile yok, kedim kucagimdayken kopegimi gordugunde bana saldiriyor:( kabariyor, pati atiyor hep:( bide sinirli bir ses cikartiyor kopegime. Yani kiskanma gibi bir durum oldugunu dusunmuyorum cunku kopek geldikten sonra o uzulmesin diye ekstra da ilgi gosterdik ona..

Sengunceren

Belalı kedimin bir bölümünde köpekle sorun yaşayan bir kedi daha vardı sadece kediye özel alan yükseklikler yapmışlardı belki öyle birşey deneyebilirsiniz kendine ait bir yeri olursa belki en azından görmezden gelebilir tabi var mı bilmiyorum ama

melisayuksel

@sengunceren cvp icin tesekkur ederim. Kedim taht duskunu oldugu icin yeterince yeri var. Tum dolaplarin ustu gibi.. hatta kopegimin yatagi da onun artik😂 valla kopegim garibim, cokta tolerans gosteriyor kediye ben olsam gosteremzdim gercekten. Tukendim artik her seyi denedik yok olmuyor:(