Koku Mu İdrar Mı

Ebrnk

Merhaba arkadaşlar, on bir aylık scottish fold kedim oraya buraya idrarını yapıyor. Birkaç gün önce kumu olmasına rağmen valizin içine, dün de yine yorganın üzerine fotoğrafta bakarsanız eğer salgı bıraktı. Fakat bunun idrar mı yoksa çiftleşmek için etrafa koku mu yayıyor anlayamadım. Ne yapmalıyım, veterinere haber etmeli miyim. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

3 CEVAP

Gimlihanim

Erkekse koku bırakıyor olabilir. Dişiler de koku bırakabilir ama onlar idrar yapıyorlar salgı şeklinde değil. Yine de veterinerinize danışmanızı tavsiye ederim. Kısırlaştırmanız gerekebilir. Aksi halde bu durumu alışkanlık haline getirebilir.

Ebrnk

Evet erkek, kısırlaştırılması gerektiğini, kızgınlık belirtisi olduğunu söylüyorlar

Deniz1741

Evet kızgınlık belirtisi ve yine evet kısırlaştırmalısınız.