Kedim Kakasını Örtmüyor

MinelG

Arkadaşlar kedim 5 buçuk aylık.Bana geleli 3 ay kadar oluyor.Sürekli tuvaletini örterdi ama 1,2 haftadır örtmüyor.Böyle olunca da etraf aşırı kötü oluyor.Örtmemesinin sebebi ne olabilir? Bu alışkanlığı nasıl geri kazanır?

7 CEVAP

emreovec

Kumu pis olabilir, günlük temizlik şart. Ayrıca yakın zamanda kumunu değiştirdiniz mi ? Yani farklı bir markaya geçiş yaptıysanız yadırgayabilir.

emreovec

İkinci ihtimal de, kumun üzerini örtmelerinin sebebi diğer hayvanların kokularını alarak onları bulmaması. evde tek olduğunu anlamış ve bunun için örtmüyor da olabilir.

emreovec

O zaman ikinci ihtimal üzerinden gidelim. Bir kaç kere onun yerine siz kakasının üstünü örtün ve onun diğer kakasını yaparken görmesini sağlayın. Sonra eski kakayı alıp, yenisini örtün. Bu döngüye bir kaç gün devam edin. Belki örmesi gerektiğini öğrenebilir.

MinelG

Aşırı kötü kokuyor yazacaktım

MinelG

Kumu pis olamaz günde 2 kez temizliyorum haftada 1 tamamen boşaltıp sıcak suyla kabını yıkıyorum.Ama ikinci ihtimal olabilir belki.

MinelG

Kumunu da değiştirmedim :)

MinelG

Teşekkür ederim deneyeceğim :)