Sokaktan 1 Aylık Kedi Sahiplendim Pireli Bitliydi Pire İç Dış Parazit Aşısı Yaptırdık Ama Hala

BRCGK

SOKAKTAN MİNİK BİR BEBEK SAHİPLENDİK ÜSTÜNDE BÖCEKLER GEZİYORDU SANIRIM PİRE YADA BİT PARAZİT AŞISINI YAPTIRDIK 1 AY GEÇTİ AMA HALA ÜSTÜNDE BÖCEKLER VAR BİR TANIDIK TAVSİYESİYLE SİRKELİ SUYLA YIKADIM İYİ GELMİŞTİ AMA SONRA GIDISINI VE KAFASINI DA SİRKELİ SULU BEZLE SİLDİM SANIRIM YANLIŞ YAPTIM DOKUNDU GALİBA ŞİMDİ BİRAZ DERİSİNDE KABARIKLAR OLDU ÇOK PİŞMAN OLDUM. NE YAPMALIYIM SİZCE HEM KABARIKLAR HEM ÜSTÜNDEKİ BÖCEKLER İÇİN 2 AY SONRA YİNE PARAZİT İĞNESİ VURDURUN DEMİŞTİ VETERİNER O YÜZDEN 1 AYI KALDI OZAMAN GİDERİM VETERİNERE DİE DÜŞÜNÜYORUM AMA SİZDENDE FİKİR BEKLİYORUM

7 CEVAP

emreovec

Bence veterinere gidin. Belediyelerde çoğunlukla hepsi stajyer öğrenciler çalışıyor ve başarılı değiller. Anlatın ne yaptığını ve bir karne çıkartın hayvana kontrolü kolay olsun. Hayvanı da sirkeli suya falan yatırmayın yazık :) Götürdüğünüzde bir sprey ile bir sıvı sıkacak ve bit pire ne varsa ölecek. Kabarıklarına da bakar. İç parazit tedavisi evet 3 ayda bir yapılan bir şey. Bir daha iç parazit yapılmasına gerek yok. Ama anladığım kadarıyla sadece iç parazit aşısı yapılmış. Dış yapılmamış.

Dumanlili

Dış parazit için ense damlası vermesi gerekirdi. Özel veterinere gidin derim yoksa pire sorunundan kurtulmak imkansız hatta evinize larvalar bırakarak tedavi edilse bile tekrar etmesine neden olabilirler.

emreovec

Dış parazit için puf benzeri bir şey sıkmadı mı ?

BRCGK

hayır belediyenin sokak hayvanları için olan kliniğine götürmüştük iğne dışında bişey sıkmadı yeterli dedi. özele de götüreceğim

BRCGK

ama 2 ay sonra yaptırın tekrar aşı demişti özelede telefonla sormuştum iğne dışında bişey yapmıyoruz demişti bende 1 ay daha geçsin öle götüreyim dedim özele ama iim el vermiyor veteriner çözermi bu dış paraziti hemen acaba ilk defa bir kediye baktığım in tecrübesizim

Roza23

dis parazit icin genellikle enseye bi damla damlatiliyo. bence bi veterinere gidin. ozele giderseniz de durumu anlatın yardimci olurlar umarim

BRCGK

Teşekkürler herkese gidicez hafta sonu veterinere inşallah