Kedimin Gözünün Üstündeki Tüyler Dökülüyor

joeythecat

Arkadaşlar merhaba, 3,5 aylık kedimin gözünün üstündeki tüyler dökülmeye başladı, herhangi bir sağlık sorunu yok aşılarını düzenli olarak yaptırıyorum. Maması advance kitten, bu mamaya geçeli iki hafta oldu, sizce mamadan kaynaklı mı? Kedisi böyle bi şey yaşayan var mı? Fotoğrafları ekledim dökülen bölgeye bakabilirsiniz.

12 CEVAP

Dumanlili

Gayet normal kedilerin o bölgede tüyleri daha seyrek ve kısa oluyor. Tamamen siyah olan kedimi uyurken uzaktan gözleri açık sandığım bile oldu bu seyreklik yüzünden :D

Zeynepker

merak etmeyin kedinizin gözünün üstündeki tüyler dökülmüyor.her kedide olduğu gibi onunda o bölgesindeki tüyler daha seyrek.:)

408ghost

Benim kedimdede aynisi var bende mantar mi yada tuy dokulmesi mi diye iki ayri veterinere goturdum.Veterineler normal bir durum oldugunu soylediler

nyancat

Bazı kedilerde ekstra seyrek gözüküyor ama korkmayın benim kedimde böyle

Gece1667

Siyah kedilerde daha belirgin bi şekilde seyrek yandan baktığınızda derisi çok rahat görülebiliyo panik yapmayın.)

izmir_pet

Evt kedilerde o bolge biraz acik seyrek tuylu oluyor ama her ihtimale karsi kontrol edin. Kulak bolgelerinde veya o bolgelerde yaraya benzer kizariklik pullanma bi degisim gorurseniz ilerlemeden veteirnere gidersiniz mantar veya uyuz basliyorsa bi spreyle basit sekilde geciyor. Ama herkesin dedigi gibi suan gayet her kedi gibi normal. Ben aklinizda bulunmasi icin soyledim

joeythecat

çok teşekkür ederim cevaplarınız için, içimi çok rahatlattınız :)

Jjade_ay

Benimki de ayni. Hatta karin bolgesi de epey seyrek

zafokal

Mişa da aynı sorunu yaşadık doktor uyuz yada alerjik olabilir dedi uyuz için hap yutturdu alerjik bir reaksiyon veteriner diyet mama verdi bir haftadır kullanıyoruz henüz bir iyileşme olmadı.

zafokal

Mişa da aynı sorunu yaşadık doktor uyuz yada alerjik olabilir dedi uyuz için hap yutturdu alerjik bir reaksiyon veteriner diyet mama verdi bir haftadır kullanıyoruz henüz bir iyileşme olmadı.

duman_cat_world

ARKADAŞLAR 2017 YILINDA YAZILMIŞ BİR SORU BU. GÜNCEL TUTMAYALIM.

Minnos0202

Sanırım bu ay her kedi bu durumda kedisi olan arkadaslarım hepsinden ayni şıkayet geliyor ki benim kedimde aynı durumda kesinlikle mantar veya diger cilt haslatikları değıl kulaklarının ic bölğesinde ve tamda bu sekild egoz bolgesifne tuyu seyreklesmeleri var