Sokaktaki Kediler

Roza23

Arkadaslar sokakta bi suru kedi var. kimisi hamile kalmis bile. hala kizginlikta olan disi/erkek kedileri belediyeye gotursem kisirlastirirlar mi yoksa gecmesini mi beklerler?

6 CEVAP

eccakir

Kızgınlık geçtikten sonra yapıyorlar diye biliyorum ama varsa belediyenin veterinerine ya da herhangi bir veterinere sormanız daha iyi olur.

Elifinkedileri

Belediyeden randevu almadan giderseniz eli boş donersiniz malesef önce sira almanız gerekli onlar sizi ariyor randevu tarihini haber veriyor kisirlastirmak istediginiz kedi dişi mi erkek mi onu soruyor ve kısırlaştirma sonrasi kulagina centik atacagini söylüyor hepsini ayarladiginizda gotutebirsiniz ankarada cok sira oluyor malesef 2 ay bile bekledigim oldu

Roza23

hadi ya. peki bu hayvan ambulanslarini falan arasak gelip alsalar olmuyo mu? cunku cok fazla kedi var 5-6 tane degiller ki tek tek gotureyim

Roza23

tesekkurler umarim daha cok yavru çıkmadan halledebilirim bu durumu

Elifinkedileri

Yok hayvan ambulansları sadece yaralı olanlar için geliyor. Ancak ki mahallenizden sayıları çoğaldı diye sikayet giderse toplarlar o da hepsini baska yerlere dagitirlar o yuzden hic girismeyin en azından dogup alistiklari yerde kalsinlar siz mama verdikçe kendinize alistirin birer ikiser kısırlaştırın olmazsa yakalama konusunda belediyeden destek alabilirsiniz arayin kisirlastirmak için yakalamam gerekiyor diye belirtin yardimci oluyorlar onlarin tuzak kafesleri var. Bizim veterinerimiz ozel ama surekli gittigim için bazen zorda kalinca yakaladigimi ucret almadan kisirlastiriyor :) kliniginizle konusabilirsiniz erkeklerin operasyonu daha kolay ve kisa yardimci olurlar belki

yasement

Aynen belediyeler randevuyu 2-3 ay sonraya veriyorlar