Kediler Neden Tuvaletleri Dışında Yerlere Çiş Yapar?

Sny015

18 aylık erkek bir kedimiz var, evin içinde veya balkonda bulduğu kuytu köşe yerlere çişini yapıyor. Balkonda bir sürü saksı var ama onlara değil de topraksız yerlere yapmasının bir nedeni olabilir mi?

3 CEVAP

miraytas

Alan belirleme, alan koruma gibi içgüdüsel hareketlerle oluyor diye biliyorum. Ankara üniversitesi davranış birimlerine mail atarak sebebini sorabilirsiniz

Deniz1741

Eğer kısır değilse bundan dolayı yapar.

buketguven

Kısır değilse erkek kediler dişiler kokusunu alsın diye koku bırakır genelde