Kedimiz Kırmızı Et Ciğer Yemiyor..

Breda

Kuru mama yeterli gelir mi..proplan junior.. yoğurt yumurta gibi takviye olarak verilebilir denilen hiç birini yemiyor..

7 CEVAP

goknur

Malesef benim kedimde yemiyor. Yogurt, yumurta sarisi, kirmizi et hicbirini agzina sokmuyor. Balkabagina deli olduklarini duydum gittim hevesle aldim hasladim bakmadi bile. Bende cok istiyorum sabahlari yumurta sarisi icin deli olsun geceleri yatmadan once mutlaka yogurt yemek istesin ama hic orali bile olmuyor. Cok ozeniyorum bende :) o yesin begensin diye burda gordugum herseyi deniyorum ona ama nafile. Sadece kuru mama yas mama ve evde elektrikli izgarada yagsiz balik ve tavuk gogsu yedirebiliyoruz. Ciger bide cok az yiyor baska bisey yemiyor.

emrezrtrk

Bizim kedide salam sosis sucuk vb yeniyor.

Aslinda bu birsey yememe sorunu sadece mama vermemizden kaynakli yani hep kuru mama veya yas mama yerse hep onu yemek ister.bebekken peynir,yogurt,yumurta,ciger verilirse buyuyuncede seviyorlar genelde.ama her besini her kedi sevmiyor buda bir gercek.mesela bizim kedimiz ciger yemiyor yani ilginc,bir kedi nasil ciger sevmeyebilir?disardakiler ciger gorunce bayram ediyor ama

yasement

benimkinin de pek arası yok ciğerle falan ama balık seviyor özellikle konserve ton balığını. ama yıkayıp veriyorum onu.

Jean

Birileri hala bu konudan muzdariptir belki diye yazmak istedim, kedim et ciğeri ve kırmızı etin hiçbir türlüsünü yemiyordu. Et ciğerini tavuk suyunda birkaç saat bekletip,sonrasında tavuk ve tavuk suyu ile tabağına koydum ve sonuç başarılı :) illa yemiyor ama yesin istiyorum diyorsanız, denemekte fayda olabilir belki...

eccakir

Benim kızımda yemiyor kırmızı et verdigim diger yemekleri hapur hupur yiyor. Yavru oldugu için sindirmesi zor olur diye mi yemiyor bilmiyorum. Birde yogurt yemedi köy yoğurdu olsa belki yer.

aek

kuzu etini çiğeri balığı bizimkide yemiyor yoğurtmuş yumurtaymış yanından geçmiyor aç bırakıp yesin istiyorum onuda yapamıyorum yazık