Kedim Yaş Mamayı Daha İştahlı Yiyor Devamlı Onu İstiyor

salihaondag8

Kedim kuru mamayı severek yiyor ama kuru mama yediği gün yada bazen yaş mama istiyor bende ona haftada bir veriyorum ama yinede daha fazla istiyor bende kuru mamadan soğur yaş mama devamlı ister diye yaş mama pek vermiyorum evdeki yiyeceklerede arada bakıyor onlardanda istiyor aka ben vermeme ye çalışıyorum sizce yaş mama sık versem kuru mamadan hemen sogurmu yaş mamayı aşırı seviyor bende kuru mamayı daha çok yesim diye heegun kuru mama veriyorum yaş mama vermemeye çalışıyorum

8 CEVAP

salihaondag8

Bide yediği kuru mamadan hemen sıkılıyor ve yaş mama istiyor bunuda anlamıyorum iki gün oldu alalı mamayı bugün az yemeye başladı hemen yaş mama istedi bende vermedm niye böyle yapıyor bilgisi olan varmı

tomoe

Yas mama zararli bir sey degil aksine kuru mamadan daha iyi ancak cok sık verirseniz dislerine zarari olabilir.Haftada 3 gun de verebilirsiniz 4 gun de eger cok seviyorsa.

salihaondag8

İşte yaş mamayı çok seviyor faydalı bı yönden ama işte bu sefer diğer günde yine yaş mama istiyor kuru mamaya ilgisi azaloyor gibi oluyor yani kuru mamayı az yemeye başlıyor bu seger yaş istiyor bende bunu anlamadım onun için soruyum dedim sizde de aynısı oluyormundiye yani kuru mamadan çabuk sıkılıyor yaşı yiyince onu vercem sanıp kuru mamaya ilgisiz kalıyor

salihaondag8

Yani hep yaş isterse hep yaş yersede kuru mamadan vitamin alamaz yani az bişey olsa da kuru yiyor bı gün öğün figer ogun hemen yaş mama et türü şeyler istiyor kuru mamayi arada yemek istiyor genelde yaş mama istiyor sorunumuz bu iste

Deniz1741

Tamamen yaş mama verirseniz kuru mamayı unutur, yemek istemez. İkisi karışık verebilirsiniz veya haftada 2-3 gün civarı verebilirsiniz. Bu arada yaş mamanın zararı verdiğiniz markaya göre değişir felix, whiskas gibi markalar içerdiği şeker oranı yüzünden dişlerini ve sağlığını uzun vadede sıkıntıya sokabilir. Ama schesir, nutri feline, miamor gibi yaş mamalar gayet güzel içeriğe sahiptir kedinize bu markalardan vermenizi tavsiye ederim.

salihaondag8

Dediğiniz gibi yapacam saten kuru yaş karışık hiç yemiyor kuru mamayı yemeden direk yaşı yiyor karışık verince bende saten genelde kuru veriyorum arada yaş veriyorum ama benim kedim hep yaş ağırlıklı beslenmek istiyor kuru mamadanda biraz yemek istiyor en iyisi bu aralar yaş azaltıp kuru vermeue devam ediyim değilse kurudan soğur demi hep yaşla beslersem

salihaondag8

Sizin kedilerinizdemi yaş ağırlıklı beslenmeyi seviyor kuru mamayida çok hızlı ve iştahlı yiyor mi bemim kedim yaş mama ve eti daha çok iştahlı kuru mamayifa orta derece yiyor yani bende bunu bı turlu cozemefim

stellabennett

haftada 2 adet konserveyi birkaç güne bölerek verebilirsiniz onda da kaliteli yaş mamalardan vermeye dikkat edin içeriğinde şeker falan olmasın diş bakımını da yaparsanız hiçbir sorun olmaz kuru mamadan da soğumaz diye düşünüyorum