Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz

Elifinkedileri

Kedim tarcin daha bir günlük bile degilken mecburen bana geldi hikayesi cok uzun sorunlu bir yasami oldu hep o yuzden de ekstra ilgi gordu ben yokken biberonla besleme tuvalet yaptirma vs hepsi annemdeydi yeri geldi ninni bile soyledi desem yalan olmaz tum veterinerler yasamaz demisti çünkü şuan 21 aylik ve dolayısıyla bana cok düşkün annem surekli yaninda olmasina ragmen yanima geldiği an birden bire saldiriyor ciddi anlamda uzerine atlayarak kanatiyor tirnaklari kesik oldugu halde biz bir sekilde idare ediyoruz ama misafir gelincede benim yanimdaysa aynısını ona yapıyor burun bile isirmisligi vardir kendisinin bebeklerle arasi cok iyi onlara bir zarari yok sorunu yetiskinler ben yokkende saldirmiyormus benim yanimda kimi gorse daliyor ne yapmam lazim bu nasil duzelir hep biz kalabalik bir aileyiz hep insanlarin yanindaydi yalniz kalsa boyle olsa belki normal derdim suan cozum bulamiyoruz kisilik yapisindan mi geliyor acaba

6 CEVAP

Gonderwal

Merhaba Elifinkedileri ^.^
Kediniz size aşık olmuş.Bu kedilerin yapısında olabilen bir şey ve bu yüzden de sizi herkesten kıskanıyor..Siz onu degil de resmen o sizi sahiplenmiş gibi bir durum oluşmuş -.- Benim bir arkadaşımın kedisinde de bu tarz bir durum vardı.Mesela kızın yatagına oturan başka birine direk saldırıyordu.Hala yapıyor bunu.Bunun kalabalık ortamda olması veya insanlara alışkın olmakla vs bir ilgisi yok yani tamamen kendi kıskançlıgından yapıyor.Anneniz ona bakmış olsa bile unutmayın ki kediler evin içinde 1 kişi seçerler.Kediniz de sizi seçmiş ve duygularını dorukta yaşıyor bu onun kişiligi egitimle degil ancak zamanla o büyüdükçe ve sizinle onun arasına kimsenin giremedigini gördükçe düzelecektir..Ekstra olarak annenize atladıgında onunla konuşun yanlış yapıyorsun vs şeklinde ve yüz ifadenizle bunu belli edin.O annenizin kim oldugunu biliyor ama işine gelmiyor kıskançlık her canlı için başa bela :D

Breda

21 aydır durumu neydi.. gelene gidene hiç mi alısmamıştı o kadar sürede.. durum birden bire çıktıysa bi sorunu olsa gerek.. ama hep böyleydi ise de iyi idare etmiş olmalısınız.. huyu olmuştur bu davranışlar o zmn..

Breda

21 aylık erişkin bi yaş.. huyu suyu oturmuştur artık.. şimdiye kadar çözüm arasaydınız keşke.. eğitim ve alışkanlıklarını küçükken şekillendirebiliriz de büyüyünce bana zor gibi gelio.. umarım uysallaşır.. kısır mı bu arada.. durumu ona bağladığım için değil de merak ettiğim için soruyorum..

Elifinkedileri

Tahmin edemedik ki hic boyle olacağını cok merhametlidir aslinda onunla birlikte büyüyen engelli kedime hep sahip cikmistir baskasina elletmezdi onu da büyüdükçe bıraktı tabi kendini kurtaracak olgunluğa gelince kısırlaştirlastirdik 11 aylikken

Elifinkedileri

Ay cok teşekkür ederim gerçekten başa belaymis bu kıskançlık ne yapalim artık yine idare etmeye devam edicez :) sagolun

Elifinkedileri

Hep bu sekildeydi ama kucuk oldugu icin bu kadar etkilemiyordu buyudukce tutmak daha zorlaştı en cok odama girildiği zaman bu tepkileri veriyor annem ister istemez uyandirmak icin veya hasta oldugum zamanlarda yanima geliyor saldiridan ne uyku nede hastalık kalmiyor acikcasi oyle bir savas :)