Kedide Kabuklu Tüy Dökülmesi Ve Yara

Mocha2111

Kedimi severken sırt bölgesinde elime kabuk gibi bir şey geldi. İncelerken kabuk, tüyleriyle beraber elimde kaldı. Kedim 9 aylık ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Daha yeni mamasını değiştik bundan kaynaklı olabilir mi akşam veterinere götüreceğim ama içim içimi yiyor. Tecrübe edenler yardımcı olabilir mi?

3 CEVAP

PofudukLeo

Doğru teşhis elbette veteriner hekim tarafından konulacaktır ancak benzer bir durumu yaşadık ve oğlumda mantar olduğunu öğrendik. 2 kez uygulanan ekosin banyosu sonrasında da tamamen kurtulduk.

Bahsettiğiniz şey benim kedim de var. Muayene ettirdik sonuç mantar. Ama her zaman mantar olacak diye bir şey yok. Bir şekilde orası başka nedenlerle yara olup yarası da kabuk tutmuş olabilir. Kesin sonuç için vet kontrolü şart.

gulcceee

Bugün aynı sebepten veterinere götürüm az tahıllı mama alerji yapmıştır dedi mantar değilmiş. Eski mamaya devam edicem.