Pire Sorunu Lütfen Acil

sevilay28

Arkadaşlar merhaba, annemlerin iş yerinin alt katında kediler vardı ve her yeri pire basmıştı. Ben de kızıma pazartesi günü iç dış parazit damlası damlattım. Az önce boynunun altını severken koltuğun üstünde bişeyler gördüm ve bir baktım pire. Ölü değillerdi. Veterinerimi aradjm ama henüz dönüş yapmadı bilgisi olanlar var mı yardımcı olabilecek lütfen

12 CEVAP

amillaaa

Hangi marka olduğunu hatırlıyor musunuz acaba? Bazı markalar yeterince etkili olamıyor :(

amillaaa

Advantage bildiğim kadarıyla etkili bir ürün, hala geçmemiş olması şaşırtıcı. Kediyi henüz ısırmayan pireler canlı kalabilir fakat sonuçta eninde sonunda ısırması lazım ve ısırınca ölür. Cidden ne diyeceğimi bilemedim, tuhaf bir durum :/ Geçmiş olsun.

Palyaco

Tek çaresi Bayern tasma 8 ay etkili kökten cozum

Ozzey

Merhaba strongfold yada strongfold du. O etkili. Simdilik sirkeli suyla kediyi bir yikayabilirsiniz. Pireyi evden temizlemenin en etkili yontemi lavanta yumusaticisi ya da lavanta kokulu temizleyiciler. Tum ortuleri lavanta yumusaticiyla yikayin durulamayin. Yerleri sildiginiz suya da koyun. Once silin sonra supurun. Evde kalmaz dukkan icin de gecerli. Hemen bayiliyorlar. Ama sonra supurmeniz lazim hemen. Hayvani da lavanta otunu kaynatip surebilirsiniz ya da sirkeli suyla yikayabilrsiniz sonra tarayin. Ama hayvan icin uzun vadeli cozum degil. Ayni sekilde biberiye de bayiltiyor. Ama etkisi kisa sureli. Dukkan icin asagidaki ilaci alip fisfisla sikabilirsiniz hayvanlara cok zarari yok ama ilaclamadan sonra bir iki saat almayin yine de iceri yiyecek iceceklerine de gelmesin. Evde de kullanabilirsiniz ama sonrasinda yine silmeniz gerekir. Gecmis olsun

Ryhn12

İç dış parazit damlasını veterinerden mi aldınız? Broadline yapmıştı veteriner geçen hafta ,etkili bir damla diye biliyorum.

Ozzey

Merhaba tekrar sorunun kaynagi siz dw olabilirsiniz bir sene aynisini yasadim. Sonra farkettik ki sokak pirelenmis eve gelen pire getiriyor pacasinda. Sonra canli goruyorum ama zaten hayvani isirinca oluyorlar sonra.bina giris cikisinda koridorda olabilir. Gecmis olsun endiselenmeyin gecer. Bir de pire damlalarini cogu larvya etki etmiyor. Haliyle 14 gun sonra larvalar pire olarak cikiyor. Damlalarin etkisi de 21 gun. En iyisi bitkisel. Surekli ilaclama hayvanin organlarina zarar veriyor. Siz dedigim gibi bitkisel deneyin kekik kaynatip sogutup her gun uzerine surebilirsiniz digerlerini bulamazsaniz ama kekigin tanesini mutlaka suzun. Yemesin onu.

sevilay28

Advantage multi

sevilay28

Az önce yine canlı bi tane gördüm üstünde bı normal mi ya

Cennet29

Benim kedimde iç dış parazit yapılı olmasına rağmen sürekli bitlenip pireleniyor. Çözümü spreylemede bulduk. Veterinerimden aldım FİPROVET SPREY 250 ml. Üstünde böcek gördüğümde spreyliyorum hepsi ölüyor. Veterinerim böcek gördüğün zaman sıkabilirsin dedi bzide öyle yapıyoruz

sevilay28

Evet veterinerden aldım. Kendi veterinerim ısırdıkça ölecekler dedi ilacın etki mekanizması buymuş. Bakalım..
Sprey için teşekkür ederim sıkıntımız devam ederse yapacağım. Şimdilik evi derinlemesine temizliyoruz

aynı sorunu yaşamıştım. Elma sirkesi ve biraz suyu karıştırıp spreyle köpeğime sıktığımda terketmişlerdi, tavsiye ederim