Kedim Sık Sık Tuvalete Gidiyor Ve Çok Az İşiyor

syuhel

Merhaba,
Kedim dün abim banyo yaptığı için banyonun kapısında çok bağırmış girip tuvaletinin yapmak için -kutusu orda- ama acmayinca olduğu yere işemiş sanırım tutamayıp. Ben görmedim.
Ondan sonra sürekli tuvaelete gidiyor ama çişini çok az yapiyot yani hiç yok da denebilir. Cevizden küçük boyutta . Yarım ceviz boyutunda minik mink ama sık sık gitmeye başladı. Sebebi ne olabilir? Üsutmus falan olabilir mi? Her zambaki maması ve beslenme şekli ile besleniyor bir farklılık yok. Yoksa psikolojik olarak o an tuvalete gidemediği için mi bir etki oldu ki anlamadım?
Bilen biri bilgi verebilirbmi?
(Kedim 20 aylık)

7 CEVAP

Deniz1741

Kediniz idrar yolu enfeksiyonu olmuş. İdrar yollarında taş, tıkanıklık mevcut olabilir. Tedavi olması gerekiyor. Veterinere gitmeniz gerekiyor. Geçmiş olsun.

senaau

Kesinlikle kedi sık sık kuma gidip az idrar yaparak ya da hiç yapmadan çıkıyorsa idrar yollarının tıkanmış olması yüksek ihtimal. Hemen veterinere götürün çünkü bu ciddi bir durum.

Deniz1741

Merak etmeyin tedavi olduğunda iyileşir, sadece geciktirmeyin.

BiciriginAnnesi

İdrar yolu enfeksiyonu olmuş veteriner kontrolünde antibiyotik tedavisi ile düzelir
Geçmiş olsun

Seak

Kotervin cok iyi geliyo onu kullanabilirsiniz. Kizilcik kaynatip takviye ederek kendi kedime kullanmistim. Geçmiş olsun.

KugKugu

Az su içiyorsa böbrek sorunlarıda çıkar su içmiyorsa yada az içiyorsa su eksikliği yaşar buda böbrek hastalıkları yapar veteriner gerekli

syuhel

@deniz1741 iyileşir değil mi? Korktum simdi siz böyle deyince