Kiraz Göz Rahatsızlığı Acil Yardım

AralDestici

Merhaba arkadaslar 3 aylik fransiz bulldog yavrum var ve gozune kiraz goz teshisi koyuldu. 1 hafta sonra ameliyat diyorlar tarih aldik. Soyle ki veterinerin soyledigi daha kucuk ve yayilip buyumedigi icin ameliyattan sonra goz kurulugunun olmayacagi. Bir yandan da kimiside ameliyati diktirmeyi kuruluk yapacagi icin zararli goruyor. 3. Goz kapagi deniliyormus. Sizce ameliyat zararli mi. Birde 3 aylik oldugundan dolayi narkoz etkiler mi. Kimisi yasina girmeden olmaz diyor kimisi yaptirmis. Cozum bulamiyorum eger gozune yayilirda bu sefer bir kismi degil tamamen 3. Goz kapagi alinacak ve kuruluk olacak. Yardimlarinizi fikirlerinizi bekliyorum..

11 CEVAP

AralDestici

Yavru olmasindan dolayi narkozu kaldiramama durumu var ve goz kurulugu riski cok yuksek oldugu icin yabanci forumlarda bu cozumu buldum ve etrafimdaki herkese bu bilgiyi veriyorum. Goze zarar vermedigi surece ameliyat son cozum olmali

YASEMINY

merhaba
bende bir french buldog sahibiyim bizim kızda bir problem yok ama arkadaşımın french buldogunda kiraz göz çıkmıştı . arkadaşım bu ne diye bakarken kiraz gözü göz kapağının içine kaçırmış ve o günden sonra bir problem olmadı . kiraz göz , göz kapağından dışarı çıkmadı . Hemşireyim ve sizin yerinizde olsam şuan ameliyat yaptırmam çünkü sizinki çok küçük . bazen veterinerler narkoz dozunu iyi ayarlayamıyorlar . bence iyice kontrol edin hatta en iyisi haftada bir göz kapağının resmini yakından çekin böylelikle kiraz gözün büyüyüp büyümediğini daha iyi anlayabilirsin . geçmiş olsun bu arada

ameliyat olduktan sonra tasmasına zil takabilirsin. Geçmiş olsun

AralDestici

Uzerinden 1.5 ay gecti asagi yukari masaj yontemiyle geriye soktum 3.goz kapagini ve tekrarlamadi bidaha

YASEMINY

çok sevindim tekrarlamamasına .

Nurgls

Merhaba, Araldestici Lütfen masaj yöntemi ile ilgili olan video var ise bana gönderir misin

Scarlite

Merhaba geçmiş olsun öncelikle . Benim de iki aylık Fransız bulldog yavrum var . Dün gözünde kiraz göz gibi çıkıntı oluştu veterinerime danıştım haftaya muayene edecek operasyon gerekebilir Ama küçük daha dedi kendisine güveniyorum ama bekleme sürecinde siz masajla geri içine girmiş dediğiniz için sormak istedim nasıl bir yöntem izlediniz acaba ?( Daha önce annesinde de olmuştu yavruyken ama uyuyup uyandığında geçmişti)

Ay35

Merhaba arkadaşlar benim de 2.5 aylık frensh bulldog köpeğim var aynı şey bizim de başımıza geldi ve buradaki yorumları okuyup masaj yaparak içine geri soktum ve cidden oldu veterinere götürün ama ameliyat derse hemen kabul etmeyin masaj yaparak yerine geliyor

3.5 aylık rottweiler köpeğim de kiraz göz hastalığına yakalandı tek gözünde varken 1 gün sonra iki gözünde çıktı 5 aylık olunca operasyon yaparız dediler hayvan hastanesinde masajla yerine nasıl koyabilirim biraz bilgi verirmisiniz

fevzy

merhaba arkadaslar bu masaj yöntemi videosu olan var mı?

Kedi11

Kiraz göz amaliyatinin ücreti ne kadar acaba?