Endiselenmelimiyim ?

Kedimin ağzının ordaki siyah lik silsemde gitmiyor geçer mi yoksa veterinere goturmelimiyim ? Geçen hafta pazartesi sarılık geçirmişti ondan da olabilir mi acaba ?

2 CEVAP

emreovec

Ağız kenarında bulunan siyah lekelerde kedinizin meme, karın ve anüs çevresinde olup olmadığını kontrol edin. Siyahlaşan yada kahverengiye dönük lekeler mevcut mu ? Kulağını çok fazla kaşımaya meyilli mi ? Mantar yada diyabet olma olasılığı olabilir. Diyabette çok fazla su tüketimi, sık idrara çıkış olabilir. Fazla beslense de kilo kaybı ve halsizlik baş gösterir. Kesin tanı koyulabilmesi için kedinize kan ve idrar tahlili yaptırın. Bazı hastalıklar ufak nüanslarla yakalanır.

Baktım karın çevresi falan oralarda birşey yok yemesi icmeside iyi 15 tatilde götüreceğim veterinere