Kediler Kaç Yasindayken Sakinleşmeye Başlar

ahsennn0

Kediler kisirlastirmaşı yapıldıktan sonra sakinleşir mj ya da ne zamandan sonra sakinleşiyor

5 CEVAP

Cennet29

Benim kedim çok oyuncu hareketliydi 7 aylıkken kısırlaştırdık. Şuan 1,5 yaşında 😂 hala aynı hiç enerjisinden bir şey kaybetmedi kendisi sarman kuduruk bir oğlan. Ben sakin bi kedi olacak sanıyodum. Normalde kediler ztn 2 yaşından sonra yetişkin kedi oluyor. 2 yaştan sonra biraz daha ağır başlı olabilirler 😂 gün sayıyoruz.

mrssekola

Kedilerde iki sınır var. Biri 1. Yaş. Yavruluk dönemine göre biraz daha sakinleşiyorlar. Ama benim gözlemlerim 3. Yaştan sonra duruldukları yönünde. Ayrıca kısırlaştırmak da sakinleştiriyor. Ve yaşlandıkça daha da sakinleşiyorlar. Benim oğluş 6 yaşında ağır abi takılıyor :)

gece18

Henüz bu konuyu bende merak etmekteyim.

Superisi814

5 yaşında sarmanim var, avcı, oynarken tirnaklayan.Agbi ama enerjik, kısır.Baska kedi ya da oyuncakla oynamaz . Erkek, kısır.
2 yaşında Tekir var , yumosun tekidir, sevgi delisi, topla , toka ile atlaya zıplaya oynamaya bayılır. Başka kedilerle de oynar .Erkek, kısır.
2 yaşında Bombay, erkek kısır.Ciddi avcı.Yumusaciktir, omzumdan inmez , öper sever.Oyuna bayılır, başka kedilerle, oyuncaklarla.
11 aylık kırma Ankara kedisi.Disi , kısır.Kucaga bayılır.Tekir olan gibi , oyuncakla, kendi kendine ya da başka kedilerle oynamaya bayılır.

En asabisi Sarman olan..

Sokak kedilerine en kısır olan olmayan var.Tekiri, kırması gırla..
Bazısı kısır değil oynamaz, bazısı kısır ve 5 yaşında oynamaz, bazısı kısır oynar..

Bilmem anlatabildim mi ?

aslihan_e

Bizimkiler iki yaşından sonra bal gibi oldular.