Kedi Ağız Salyası Ve Çenede Biriken Pislik

Latife

Kedimin ağzından kokulu salya akıyor ve çenesinde siyah noktalar gibi pislik birikiyor sürekli ne kadar temizlesem de ertesi gün yine aynı ne yapmalıyım bu konuda bilgisi olan var mı?

3 CEVAP

pongul

çenesindeki bahsettiğiniz kedi aknesi muhtemelen. suyla karıştırılmış elma sirkesi ile orayı her gün silin. ağızdan gelen salyanın birçok sebebi olabilir vet görmeli.

Elifguner

yine de veterinere tekrar götürmenizde fayda var. ağız içi yara/enfeksiyon/ diş çürümesi her şey olabilir

Latife

Gösterdim veterinere bademcikleri şişmişti 5 gün üst üste iğne yapacam dedi ilk gün yaptık bir tane sonra baktım canı çok acıyor şurup verdim iyi geldi çenesi için de bi çare hala bulamadım akne değilmiş mama kırıntıları dediğinizi yapmaya çalıştım kokusunu aldığı gibi kaçıyor