Kedinizi Misafirlerin Gazabından Nasıl Koruyorsunuz

stellabennett

ben kedimin o kadar üstüne titriyorum her türlü titizliği yapıyorum en ince ayrıntısına kadar düşünmeye çalışıyorum sonra bir misafir geliyor elini yıkamadan dokunuyor uyuyan kediyi uyandırıyor evden kovmamak için zor tutuyorum kendimi bazen böyle sinir küpü olan tek ben miyim

16 CEVAP

stellabennett

arkadaşlar güncelleme yazayım kedim misafire patisiyle şamar attı artık yaklasmıolar

cat_expert

Bizimki eve yabancı biri girdiği anda ortadan kaybolup saklandığı için öyle dertlerimiz olmuyor.

Selenay1

Hiç kimseden çekinmem çocukmuş büyükmüş çatır çutur söylerim valla benim hayvanımın sağlığı onların 3 saniyelik zevkinden daha önemli belli bir çizgi çektiğiniz zaman insanlar bir süre sonra zaten aşmak da istemiyor artık alışıyorlar

Deniz1741

Açıkçası misafir hassas noktalarımdan biri. Kedim zaten stresli yapıya sahip. Misafir geldiğinde kendi ortadan kaybolur. Ama ortalığa çıktığı zamanlar kimseye el yıkamadan dokundurtmam söylerim direk. Misafir çocuklarını çok yaklaştırmam. Kedimin sağlığı her şeyden daha önemli gelen böyle gelsin gelmeyen gelmesin tarafındayım. Bence sizde söylemelisiniz. El yıkamadan içeri bile girilmemeli.

Superisi814

😊😊😊
Bundan sonra gelicek ve onu rahatsız edicek misafirlere de bu durumu anlatırsınız.
Huzuru kacicagina adı çıksın, tercihimizdir ..

Alexkitty

Korumuyorum o kadar açıkçası ama bizim Alex nedense belli başlı misafirlere gazap oluyor doğal yoldan çözülüyor bırakın dokunmayı yöneldikleri anda tepki veriyor ama dediğim gibi belli başlı kişilere karşı yani misafirleri Alex'in gazabından koruyoruz biz. normalde sesi aşı yapılırken çıkar iki ayda bir duyarız miyavlamasını.
Bu kadar korkmayın sizde rahat olun biraz bende sizin gibiydim vallahi üstüne titredikçe başımıza gelmeyen kalmadı ne zaman rahat olmaya başladım o zaman rahat ettim. Gelene git ellerini yıka demiyorum ama ben yıkamadan dokunuyorum. Covid sağolsun zaten kapıdan giren elini yüzünü yıkamadan temas etmiyor belkide o yüzden bu kadar takılmıyorumdur. Sayenizde niye rahat olduğumu farkettim 🙈

Sueda1234

Başka odaya koyup kapıyı kapatın zaten uyuyolar yabancıyı biliyorlar yaklaşmıyorlar zaten helede çocukları hiç sevmiyolar bizimkiler

stellabennett

cat_expert benimki misafirleri kokluyor başlarında dikiliyor

stellabennett

@Alexkitty of gerçekten keşke sizin gibi olabilsem artık düşünmek çok fazla yoruyor ama ya salarsam ve ihmalliğim yüzünden kedime bir şey olursa diye de korkuyorum

stellabennett

@Selenay1 söylüyorum ben de ama sonra annemle denk düşüyoruz geliyor bana yok niye öyle dedin yok niye böyle dedin falan

stellabennett

@Deniz1741 çok haklısınız

stellabennett

@Sueda1234 kapıda miyavlıyor çıkmak için

Superisi814

Bırakın kediniz misafirlere gazap etsin.Bizde işler böyle yürüyor.Asabi çocuk severken bile patiledigi için, bunu da bildiklerinden sevmeye yeltenmiyorlar.
Zaten bir kisminda kendisi tüymek ile meşgul.
Bir de çocuklu birileri geldiyse çocuklari korumak adına odaya.kapatirsam, sinir oluyor,miyavliyor.Dolayisi ile ben de odaya yanına gidiyorum.

Merveemiaa

Uykusu var diyip başka odaya alın yada oturduğunuz odayı kapatın kedicik gelmesin. Ben kedimi biraz asi yetiştirdim gelen misafire yaklaşmaz bile dokunmak isteyen olursa da vurup kaçar. Çok şükür ki sadece misafirlere karşı öyle :D

Gimlihanim

Bizimki de pek yanaşmaz herkese. Sıkıştırmaya kalkana acımaz. Böyle olunca zaten korkuyorlar yaklaşmaya. Ama sizinki uysal bi kediyse muhakkak uyarın. Bunda yanlış anlaşılacak bir durum yok. O da bir can.