Malt

Sutunannesi

Arkadaşlar merhaba sütün kötü durumundan önce biz malta başlamıştık 1 hafta falan olmuştu başlayalı daha sonra zaten sütün kusmalı rahatsızlığı ortaya çıktı takip eden arkadaşlar biliyor. 5,6 kez röntgen çekildi ama röntgende gözle görülür bir iey çıkmadı mide de yine de veteriner bir şey olabilir diyordu yabi tüy topağı ya da Yabancı Cisim vs sütün durumu iyiye gidince bende artık malt verme kararı verdim. Çünkü veterinerimiz haftada 1 ver demişti en son gittiğimizde. Ama yine korkuyorum süt aynı duruma geri döner diye hatta çok korkuyorum. Süt çok kusuyordu ve kanında enfeksiyon çıkmıştı bazen de kusmaya çalışıyordu ama bir türlü kusamıyordu çocuğum. Sizce tüy topağı falan var mısır çok büyük müdür ben Maltı vermeye devam edersem yine kusmaya başlar mı ya da kusmak için çabalar mı markası dr.clauder malt macununun. Çok korkuyorum ve çok kararsızım sizce bugünden itibaren başlayın mo vermeye

12 CEVAP

SelinTuksal

Çok büyükse operasyon gerekebilir. Bir de kullandığınız markayı pek beğenmiyorum. Ben beaphar kullanıyorum ama 1. Tavsiyrm gimcat malt.

martha

kullanmaya devam etseydiniz tüy yumağı oluşmazdı bence. kullanmaya devam etmenizi öneririm

yasement

Malt daha cok tuylerin diski ile atimina yardimci oluyor

Sutunannesi

Eğer çok büyük bir tüy topağı varsa kusturur mu

Sutunannesi

Veterinerimizde sadece bu marka olunca bende hiç araştırma şansı olmadan aldım direk yorumlarınızı öğrenmek için söyledim adını da. Röntgen de belirgin bir şey çıkmadı ama şüpheleniyoruz dediler. Yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum

SelinTuksal

İnşallah yaşamazsınız

Gimcat veya beaphar kullanabilirsiniz.yukarida yazildigi gibi tuy yumagi buyukse ameliyat gerekebilir ama once ne oldugu veterineriniz tarafindan tespit edilmeli.

martha

daha önce hiç malt kullanmadınız mı kedinizde?

ben maltın sorununuzla ilgisi olduğunu düşünmüyorum açıkçası. hiç içinize sinmiyorsa markasını değiştirebilirsiniz.

Sutunannesi

Daha önce malt kullanıyordum ama sadece 1 hafta kullandım daha sonra Kedim dddiğim gibi rahatsızlandı

peki tüylerini atması için ne kullanıyordunuz ondan önce?

Sutunannesi

Tüy yumağı olup olmadığı hakkında bir bilgimiz yok röntgen de bir şey çıkmadı sadece veterinerimiz ihtimaller doğrultusunda belki olabilirle konuştu. Kusma sorunu Malttan dolayı değildi neden olduğunu bulamadılar kanda enfeksiyon çıktı ve sindirim sisteminin röntgende çok kötü bir hale geldiğini gördüler. Malt olayı sadece bir ihtimaldi bugün verdim şu an bir sorun yok umarım da olmaz teşekkürler yardımlarınız için