Artık Acil Çok Zorlanıyorum!!!!

Alexkitty

Yaklaşık 4-5 günlükken sokaktan kurtardığımız annesinin kabul etmediği bebek Zuzu artık 1.5 aylık oldu daha önce de yazmıştım ama çok ufak olduğu için bu kadar endişelenmiyordum ama artık zorlanmaya başladım. Bu arada sanırım biraz görme kaybı da var o da ayrı bir endişe sebebi. Şimdi ben kuma koyarsam evet yapıyor ama koymazsam kum kabının ya dışına ya da yakınına yapıyor geçtiğimiz gün de gitti orta yere kaki yaptı ama bişey demedim çünkü yetişemedi farkındaydım ama yetişse yine kuma yapmayacaktı diye düşünüyorum. Fakat biliyorum ki hala küçük ama bu kadar her seferinde nasıl yapıyor anlamıyorum garibim yapınca da kapatmaya çalışıyor yani aslında mantık oturdu ama yanlış yere 🙈 kum kabına erişimi rahat aslında çıkabiliyor ama yok. Her seferinde ben koyarsam bu kez de bunun böyle olduğunu düşünüp alışkanlık yapacak diye korkuyorum. Nasıl başa çıkacağım bilmiyorum. Gece gündüz çiş kaki arayarak yere basmaya başladım artık her şeyi çözdüm ama asıl sorunla başa çıkamıyorum. Alex de yapmaya başlarsa sorun iki katına çıkacak. İki hafta sonra veterinere gideceğiz iki kedimin de aşıları yapılacak ama o zamana kadar bana bir yardım 🙏🙏🙏 Ben artık sadece kum temizlemek istiyorum 😔

4 CEVAP

Doneceran

Daha çok küçük bir yavru olduğu için kuma yaptığı dışkı patisine yapışıyor olabilir, kabın dışına da kirli patiyle basınca ilk önce kokuyu kabın dışından alıyordur ve oraya yapıyordur. Tabi bu en masum düşünce, tuvaletini tutamıyor olabilir. Eğer dışarı yaparsa çöpe atmak yerine dışkıyı kabın içine bırakın ve koklaması için onu kaba koyun, bir ihtimal düzelecek diye düşünüyorum

ahsennn0

Daha çok küçük her yemekten 10 15 dk sonra koyun ve bekleyin yapmasını kedim ilk geldiğinde biz öyle yapmıştık o da küçüktü suan hiçbir sıkıntı yasamiyoruz

aslihan_e

Biraz büyüyünce alışır merak etmeyin. Siz kumu kazın, ona patisiyle kazdırın, kakasını koyun falan. Anne kedi öyle öğretiyor bazen kazarak gösteriyor.

aslihan_e

Biraz büyüyünce alışır merak etmeyin. Siz kumu kazın, ona patisiyle kazdırın, kakasını koyun falan. Anne kedi öyle öğretiyor bazen kazarak gösteriyor.