Kedime Hastalık Geçer Mi

size bir şey sormak istiyorum ben 2 aylık şhorthair aldım ve ilk defa kedi beslediğim için bazı konularda kafam karışık bunu birde size sormak istedim ben öğrenciyim okuduğum şehirdeki evime martta ve 27 haziranda iki tane sokak kedisi gelmişti arkadaşımla beraber beslemiştik aç olduğu için ama arkadaşım geri götürmüştü eğer o kedilerde bir hastalık varsa temmuzdan beride kimse girmedi eve camlarda kapalı hala bulaşma riski olur mu kedime şu an kendi şehrimde ailemleyim ama 19 Eylül gibi benimle oda gelicek hastalık varsa bulaşır mı o hastalık hala kalabilir mi evde

4 CEVAP

bazı virüsler uzun aylar kalabiliyormuş. 1/30 oranında çamaşır sulu su ile silebilirsiniz etrafı o gelmeden güzelce havalandırıp. bir de virkon dezenfektan var onu da kullanabilirsiniz güzelce her yeri dezenfekte ederseniz çok bi ihtimal kalacağını zannetmiyorum.

olippsss

evt geçer

Teşekkür ederim

Sadece yarım saat en fazla 1 saat durmuştur oda aynı odada iyi bir temizlikten sonra geçer mi ki