Protein Alerjisi

kimyonesra

kedimin gözünün üst kısmında yara gibi bir kırmızılık vardı, mantardan şüphelenerek veterinere gittik bugün. o da herhangi bir test yapmadan bağışıklık güçlendirici bir ürün kullandı ve protein alerjisi durumu var dedi. kedim 3 gün önce normal ton balığı yemiş, üstelik tuzluymuş. ailem yiyor diye ses etmemiş ben de yeni öğreniyorum maalesef. yediği yüzünden mi böyle bir şey oldu acaba anlayamadım çünkü vet test yapmadı tahlil yapmadı protein alerjisi diyor. ben tavuklu yaş mama verirdim normal haşlama tavuk verirdim hiç sorun olmazdı

7 CEVAP

miraytas

Kedilerin farklı şeylere alerjisi olabilir. Başka bir veterinere gidip ışıkla bakmasını isteyin bence. Alerji ise hipoalerjenik mama kullanabilirsiniz. Biz büyük oğlumuza britcare kullanıyoruz hipoalerjenik olarak.

Merveabdn

Alerji gibi duruyor..biz kasım ayından beri uğraşıyoruz..tam geçmedi kaşıntıları ama kendisinide yaralamıyor artık..ona iyi gelecek mamayı, yaş mama ve ödül mamalarını bulup bi beslenme düzeni oturtmalısınız.. herhangi bir proteine alerji göstermesi bir anda olan bi durum..bende veteriner tavuk vermeyin dediğinde yavruyken tavuklu yedi ama hep demiştim.. ama en cok tavuklu mama yiyince nüksediyor..birden fazla protein çeşidinede alerjisi olabilir..

Cennet29

Bende kedim tavuk seviyor diye kuru mamasını yaş mamasını hep tavuklu alıyordum arada tavukta haşlıyordum. Sonra hayvan kaşınmaktan kafasını dövüyordu resmen. Meğer tavuk alerjisi varmış veteriner ilk bakışta söyledi ve doğru cıktı. Tavuklu her şeyi kestim alerji bitti

Superisi814

Merhaba,
Alerjisi bir anda ortaya çıkar zaten.Komsum da köpeğine tavuk vb veriyordu, alerji oldu, kasinip duruyor.Fazla protein verilmemesi gerek iken, hâlâ veriyor.Sonra niye kaşınıyor bu hayvan ?
İnsan icin olan ton balığı içindeki yoğun tuzdan dolayı kedilerin böbreklerinende zararlıdır.
Bazen hekimler bir bakış ile anlayabilir, tıpkı bizim de okkalı tahminde bulundugumuz gibi.
Kesin alerjisi var ise proteinden uzak tutun.

Busgull

peki hangi mamayı kullanarak kaşıntıyı kontrol altına aldınız acaba?

Busgull

peki hangi mamayı kullanarak kaşıntıyı kontrol altına aldınız acaba?

huqi

Her kedinin tavuğa alerjisi olacak diye bir şey yok. Kedimin balıklı mama yiyince alerjisi başladı :(