Kedimin Tüyü Dökülmüş.

Kaan189

Merhaba, kedimi severken sırtının bir bölümünde tüy olmadığını ve derisinin beyaz şekilde göründüğünü farkettim. Yeni bir yara vb bir durumda gözükmüyor. Sanki bir sebeple bölgede yara oluşmuş ve iyileşmiş sonra da tüy çıkmamış gibi ama beyaz olmasına anlam veremedim. Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu acaba? Parazit ve aşıları hiç aksatmadık. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

3 CEVAP

Gokmen6774

Evet bu ne olabilir?

buusracikk

Merhaba, aynı şey benim erkek kedimde de var. Veterinerimize sormuştum enjeksiyon yani iğneden kaynaklı oluyormuş. Parazit, karma aşılar, kuduz aşıları vs ense bölgesinden yapıldığı için enjeksiyon yerinde böyle durumlar olabiliyormuş. Tehlikeli değil merak etmeyin benim kedimde de 3 senedir var tüy çıkmıyor orada.

aynı şey kedimin iki elinde de var. Veterinere götürdüğümde tahrişten kaynaklı olabileceğini söyledi. Antibiyotik iğne ve iç dış parazit yaptı ayrıca her gün o bölgeye crystalin sürmemi söyledi. Fotoğrafta bir problem gözükmüyor ama yine de takip edin bence.