Bobrek Hastasi Kedim İcin Renal Mama Tavsiyeniz Nelerdir?

Badebostan

Merhaba 2 yasinda erkek kisir tekir cocugumda birinci evre bobrek hastaligi tespit edildi. Bunun uzerine doktorumuz en az 2 ay sadece renal mama yiyecek dedi ve Virbac renal serisi verdi. Cocugum bu mamadan tiksiniyor resmen tiksiniyor ve hic yemek istemiyor sirf yasamak icin azicik yiyor cok cilizlasti bu nedenle. İstahi aslinda yerinde cunku kardeslerinin normal mamasini gidip yemeye calisiyor surekli. Derdi virbac renal mamayla.
Benzer durumu yasayaniniz var mi? Renal mama kullanip tavsiye edebileceginiz mama markasi hangisidir? Cocuklar hangi renal mamayi istahla yer?

4 CEVAP

cdoganay

Hills k/d kullanabilirsiniz. Lezzeti artırılmış bir mama bence iştahla yiyecektir. İçerik olarakta diğer renal mamalardan daha iyi. Şu an ben de kedim için kullanıyorum, bayılarak yiyor 🧿.

cdoganay

Aynı zamanda veterinerinize danışarak böbrek destekleyici pasta kullanabilirsiniz. Vsd renacure ya da nefropiu pasta.

Badebostan

Vetexpert renal kapsul kullaniyor gunluk ilac olarak, su pinari aldim su tuketimi de artsin diye. Sizin soylediginiz takviyeleri de soracagim cok tesekkur ederim

olippsss

Hillsss öneriyorum