Schesir Yaş Mama Mi Acana Mı

Arkadaşlar merhaba, kedim bu aralar bağışıklığı düşük. Advance kuru mama royal canin yaş mama kullaniyorum. Bu aralar biraz daha kaliteli bir şeyler yemesini istiyorum. Kendisi yaş mama delisi. Ama çok da seçici. Sizce schesir mi acana mi? Çok kararsızım

4 CEVAP

amillaaa

Benim kedim de aşırı seçici, özellikle yaş mama hiç sevmez. Schesir aldığımda hiç ilgilenmemişti ama Acana'yı sevdi, aşırı olmasa da yedi (çok seçici olduğu için mutlu olmuştuk yemesine xD) (Acana'nın kuru mamasını yemez ama yaş mamasını sevdi, o da ayrı bir şey :D)
Ben mor çeşidini almıştım, kitten olan. Kedim kitten değil ama onu tercih ettim :D
Bu arada belki biliyorsunuzdur ama bilmiyorsanız söyleyeyim: Acana kahverengi bir pate şeklinde oluyor, Schesir ise çeşidine göre ya jöleli oluyor ya da yanlış hatırlamıyorsam jölesiz çeşitleri tiftiklenmiş tavuk gibi oluyordu.
İçerik olarak Acana daha ilgi çekici gözüküyor bana, içeriğinde daha çeşit çeşit ürün var (et, sakatat vs.) fakat fiyatı maalesef çok fazla :(
Fiyatları cidden aklımı alıyor, şimdi hesapladım kilosu 447 liraya denk geliyor. Bildiğim kadarıyla en iyi kırmızı etin kilosu bile 447 lira değil, hele ki tavuk sakatat falan hiç değil :/

amillaaa

Bu arada ben kedime yaş mama yerine Miamor kedi çorbası veriyorum çünkü onu çok seviyor. 135 mililitrelik konserveyi 34 liraya alıyorum, kedinin iştahına göre 1 veya 2 gün yetiyor ^_^

Teşekkür ederim cevabınız için. Evet gerçekten çok pahali. 6 kutu toplamda 160 tl tuttu. Biraz bağışıklığı güçlensin diye vermek istedim. Umarım geldiğinde beğenir. Bu fiyatlarla ne yapacağız hiç bilmiyorum.

Anonymus683514

Ben ikisini de kullandım net bir şekilde schesir diyorum