Kedi Maması Muhafaza

Poyraz98

15 kiloluk mamaları nasıl küflenmeden muhafaza edebilirim siz ne yapıyorsunuz?

3 CEVAP

eltarcin

Biz balkonda tutuyoruz.Soğuk olduğu için onun da etkisi oluyor.Ve de klips ile kapatıyoruz.Sapasağlam duruyor.Ama biraz zor oluyor.O nedenle azar azar alıyoruz artık :)

Heiter

15 kiloluk mama almamız kışa denk geldiği için biz de balkonda saklıyoruz ama yazın yine alırsak vakum makinesiyle paketlemeyi planlıyorum (gerçi o zaman da astarı, yüzünden pahalıya gelir ama bakarız artık).

tek kediniz varsa 15 kglik mama tavsiye etmem aflatoksin riskinden ötürü. ben 7 kiloluk aldım onu daha önceden biriktirdiğim mama paketlerine bölüştürdüm (elinizde yoksa kilitli poşetler de olabilir) sonra hava almayan saklama kabı aldım iki adet 13 litrelik onlara koydum bu paketleri. tam sığdı 7 kilo. bir kaba tanelerin direkt temas etmemesi gerekiyormuş paketinde kalması daha iyi ama hava almaması için kapalı bir kap olması önemli. kışın da nem kapabilir çünkü.