Diş Taşı Ve Diş Eti Kızarıklığı

Cennet29

Kedimin bütün dişlerinin dibi kızarık. Kuru mamasını kırmadan bazen bütün yutuyor. Üst büyük dişlerinde de diş taşı oluşmuş. Veterinerim dişlerini fırçala dedi ama asla fırçalatmıyor bizde crystalin sprey kullanalım dedik. 1 hafta kullandım ama bir şey değişmedi. Veterinerim getir 1 hafta kalsın burda anestesi olmadan her gün biraz biraz diş temizliğini yapalım dedi. Klinik şehir dışında olduğu için şuan hemen götüremiyorum ilk fırsatta götürücem ama o zamana kadar ne yapabilirim özellikle diş etleri için bu nasıl geçer? Tecrübesi olan kişiler yorum yaparsa sevinirim

6 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Pristine gel kullanabilirsiniz.

Deniz1741

Novomed pristine jel sürebilirsiniz.

leolenslimon

Merhaba bizim de diş etlerimiz küçüklüğünden beri sizinki gibi kıpkırmızı. Birçok tedavi gördük, ilaç vs sürdük ama işe yaramadı. Diş fırçalamak da mümkün değil çünkü durmuyor bu da diş sağlığı olumsuz etkileyip plak ve tartar oluşumuna sebebiyet veriyor.

Vetimiz en son Vetriline Dental Cleaning Paste verdi bize. Şuan onu deniyoruz. Tavsiye ederim. İnternetten içeriğini ve ne işe yaradığını araştırıp kliniklerden edinebilirsiniz. Belki işe yarar. Biz de deneme sürecindeyiz.

amillaaa

Benim kedimde de benzer bir durum var, veteriner önerisiyle Vedavet Dentavedin aldım. Daha 3-4 gündür kullanıyorum, biraz kızıyor bana ama yapacak bir şey yok '_' Umarım bir etkisini görürüz. Kullanımı rutinleştirdiğimizde haftada 2-3 kez yapmak yeterli olurmuş.

Cennet29

Pristine jeli nereden temin edebilirim daha uyguna

Cennet29

Güncel..