Kedim Surekli Miyavliyor Ve Kusuyor

dmlklc

Mamadan sonra baslayan surekli bir kusmasi oldu bugun iki kere mide koruyucu vuruldu ve kedim hic susmadan miyavliyor sari kopuklu kusuyor baska mam aldim yemek yemiyor su icmiyor tuvalete gitmiyor ne yapacagimi sasirdim nolur yardim edin veterinerde birsey bulamadi

10 CEVAP

Sutunannesi

Hemen başka bir veterinere gidin ve acilen kan testi yaptırın. Bu dönemde mamasını da asla değiştirmeyin alışık olduğu mamayı vermeye devam edin mama değişikliği sindirim sistemini bozar ve kusmalar daha da artar düzelmesi uzun sürüyor. A/D mamalar var hasta yemek yemeyen kötü durumdaki kediler için mutlaka ondan alın ve lütfen acilen veterinere gidip kan testi yaptırın

Sutunannesi

Kan testi yapmadan da antibiyotik vermelerine izin vermeyin lütfen :(( muhtemelen kanında enfeksiyon var kuzunun son zamanlarda mama değişikliği yaptınız mı

Maciklife

İdrarını yapabılıyomu

dmlklc

İdrarda skinti yok yapabiliyor gaviscon vermisti veteriner ictikden sonra uyudu kusmadida umarim geceyi biraz olsun rahat gecirebilir cok stresli hayvan bugun veterineri gorunce o gun kotu geciyor onun icin bugun uc kere gordu ondan da bu kadar stres oldugunu dusunmuyor degilim bir skintisi var orasi kesin ama umarim kotu birsey degildir :(

Merhaba geçmiş olsun öncelikle kusma pek çok farklı sebepten dolayı olabilir. Kusmaların devamlı olması midede ki asitin artması ve kustukça devamlı kusmaların görülmesini tetiklemektedir. Dilerseniz kusma ile ilgili youtube videomu izleyip daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yine sorunuz olursa özelden sorabilirsiniz iyi seyirler. https://www.youtube.com/watch?v=3s2e4rM9ssg&t=7s

link çıkmıyor sanırım link kodunu tarayıcığa kopyalarsanız ulaşabilirsiniz. Veya youtube veteriner hekim mehmet koç yazıp videolara ulaşabilirsiniz.

zeynemila

veteriner değiştirin

dmlklc

Tuvaletini yapti demin miyavlamayida birakti ama halsiz yarin kan testi yaptiricam :( cok endiseliyim

dmlklc

Hayir hep ayni mamayi aliyorum ama yeni paket acildiktan sonra boyle oldu onun oncesinde hic birsey yoktu bugunden beri uyumadi hic oyle oturur sekilde duruyor yatmiyor da

Maciklife

İdrarını yapabılıyomu