Havrita Uygulaması *Öneri Falan Değil Lütfen Okuyun*

sahraxfittiko

Havrita adlı uygulama güya başıboş ve çevreye zarar veren sokak köpeklerine müdahale için yapılan bir uygulama.Uygulamanın içinde bir harita bölümü var.O haritada bazı işaretli yerler var ve o işaretli yerlere müdahale ediyorlar. Ama nasıl bir müdahale? Tabiki hayvanları katlederek! Öyle bir canilik ve vicdansızlık ki işaretlenen yerlerde ya o gün ya da ertesi gün çok sayıda köpek ölümü oluyormuş
İstanbul barosu hayvan hakları komisyonu başkanı Avukat Gülsaniye Ekmekçi, “Antalya Muratpaşa’da çok sayıda işaretleme yapıldı. Ardından parkta 8-10 köpek zehirlendi. Uygulamanın tamamen kapatılması gerekiyor. Türkiye Barolar Birliği bünyesinde Hayvan Hakları Komisyonu olarak dava açmak için karar aldık” demiş bu uygulamanın acilen kaldırılması gerek siz de destek verip soru,hastag vb. açın lütfen bu iğrenç canilerin uygulamasını kapattıralım

2 CEVAP

Superisi814

Yine söylüyorum , uygulanma kapatılmalı, evet.Ama bu zihniyetteki insanlar icin yasalar devreye girmeli.Hem de hakkı ve layıkıyla.Hasta olanlar tedavi ettirilmeli, ceza alması gerekenler ibretlik cezalar almalı.Yoksa bu uygulama kapatılır, bilmediğimiz başka uygulama açılır.Uygulamanin kapattirilmasi bir adimdir ancak o kadar.
Haberlerde sürekli hayvan nefreti pompalaniyor.Yahu beni de küçükken köpek kovaladı ve ısırdı.Bu onun ya da başka bir canın yaşam hakkını elinden alma hakkını vermez.Havladi diye, koştu diye, katliam fermanı veren, kin pompalayan insanlar konusunda çok acil bir şeyler yapılmalı.
Kötülük iyilikten daha çabuk bulaşır , bunu da hatırlayalim.

Allah bizlere de ruh ve akıl sağlığımızı korumak konusunda yar ve yardımcı olsun.

Venusselin

dünya sadece onların toto keyfine göre işliyor sanıyorlar :) atanlar ayrı günahkar, uygulamayı savunanlar da.