Kedim Çok Hızlı Nefes Alıyor

Seneca

Arkadaşlar 10 gündür evde yoktum. Kedimi teyzemlere bırakmıştım. Her gün mamasını suyunu değiştirdiler. Bugün eve yeni geldim ve fark ettim ki kedim çok hızlı nefes alıp veriyor. Dakikada 90 kere. Çok endişeliyim. Yarın ilk iş veterinere gideceğiz ama neyi var neyi yok bilmiyorum. Birçok kişi solunum yolu enfeksiyonu, zatürre falan demiş ve yine birçok kişi bu yüzden kedilerini kaybetmiş. Sıkıntısını öğrenemezsem bu gece gözüme uyku girmez. Lütfen lütfen yardımcı olur musunuz?

15 CEVAP

emreovec

Kedini muhtemelen strese girmiştir. Umarım daha ötesinde bişi çıkmaz ama bence öyle ama bencesi önemli değil tabi veterinerin dediği önemli.

amillaaa

Başka herhangi bir anormallik fark ettiniz mi?

Seneca

Birkaç saat önce geldim. Şu an hızlı ve sesli nefes alışverişi dışında fark ettiğim herhangi bir anormallik yok

amillaaa

Ses ciğerlerinden gelen bir hırıltı şeklinde mi yoksa insanların sesli nefes alıp vermesi gibi mi?

amillaaa

Çok sıkıntılı bir durum olduğunu düşünmüyorum açıkçası, umarım düşüncemde haklıyımdır ^_^ Geçmiş olsun, iyi haberlerinizi bekliyorum

Palyaco

Kediler çok hızlı nefes alıp vermesi yoğun stres altında yapar

Seneca

Yukarda kalması için tekrar yazıyorum.

Seneca

Sıcaktan kaynaklandığını söyleyen de çok olmuş. Bugün ağzı açık nefes alıyordu köpeklerin yaptığı gibi ben çenesi kilitlendi sandım. Sivasta yaşıyorum umarım sıcaktandır.

amillaaa

Zatürreyi bilmiyorum da üst solunum enfeksiyonuna sahip pek çok sokak hayvanını tedavi ettirdim, hepsinde de burun akıntısı ve ciğerlerden gelen hırıltılı ses gibi belirtiler vardı. Hiçbirini de kaybetmedik, en ağır durumdakiler bile birkaç günlük antibiyotik tedavisiyle toparlandı. En son tedavi ettirdiğim kediyi veterinerden alırken ciğerlerinde hala tuhaf bir ses olduğunu fark ettim, veterinerim enfeksiyonun geçtiğini fakat ciğerlerde kalıcı hasar bıraktığı için öyle ses geldiğini söylemiştim; karşılaştığım en olumsuz sonuç buydu solunum yolu enfeksiyonlu kediler arasında.

Seneca

Umarım çözümsüz bir sorun değildir de hemen hallederiz. Çok endişelendirdi beni, karnı saatlerdir hızla inip kalkıyor ve yüzüne yaklaştığımda her nefesini sesli aldığını duyabiliyorum

Seneca

Ayrımını çok yapamıyorum açıkçası ama ciğer hırıltısından ziyade burun akıntısı varken nefes almaya çalışan birininmiş gibi geliyor. Ben ona benzettim yani

Seneca

Veterinerden döndükten sonra yazacağım teşekkürler herkese :)

Seneca

Veterinerden döndükten sonra yazacağım teşekkürler herkese :)

gece18

Çok geçmiş olsun. Umarım güzel haberler alırız.

Tess

Kediniz nasıl iyileşti?? Benim de kedilerimden biri çok hızlı nefes alıyordu, tedavi ettirim, iyi artık dediler, aradan 1 ay geçti, yine zor nefes almaya başladı. Sizde durum nasıl ?