Kedim Ve Tuvalet Eğitimi

Poncik88

Kedimi hamile olarak sokakta buldum , bulduğumda hamileydi, ve üzeri temizdi ev kedisine benziyordu bende evime aldım yaklaşık sekiz aydır benimle , 4 yavrusu oldu ,3 ünü ssahiplendirdim, tek kalan tavrıyla
beraber yaşıyoruz,benim sorunum tuvalet eğitimi, kedim yavruları büyüyene kadar hep kum kabına yaptı ama daha sonraları , mutfak tezgahına yapmaya başladı, özellikle evde ben yokken eve geldiğimde böyle buluyorum , hijyen açısından çok rahatsızım , nasıl duzelebilir bu huyu bilmiyorum

5 CEVAP

mehmetkaplan

mutfak tezgahında bir şeylerin kokusunu almış olabilir o yüzden oraya yapıypr olabilir orayı hijyen açısından güzelce bi temizleyebilirsiniz. ve farklı bir kedi kumu kullanın gerekirse kedinin tuvaletinin yerini değişin ona gösterin bir kaç kez. belki düzelir. benimki de ilk aldığımda halıya yaptı hep 4 halımda gitti maalesef.

Mutfak tezgahini iyice silin hic koku kalmasin az bile koku olsa tekrar oraya yapar.mutfaginizi kapatabilirsiniz evden giderken.tezgahi sirkeyle silmek cozum olabilir cunku keskin bir kokusu var ve hicbir kedi sevmez bu tur kokulari:)

Evdeki kum kabı sayısını arttırınız bu süre zarfı içerisinde. Birde mutfağın kapısı varsa kapalı tutunuz evin diğer bölümlerinede kontrollü olarak gezmesini sağlayınız. Gerekirse alışana kadar bazı odaları kapalı tutun.

skomur

Kediniz size kızmış olabilir ve size bunu belli etmek için bu şekilde bir tavır sergiliyor olabilir.Kedi kumunu eğer çok dolmuşsa, yada sevmediği bir koku varsa ondan hoşlanmıyor olabilir.Örneğin sanicat sabunlu kedi kumu onun çok hoşuna gitmemiştirde kokusuz bir kum olabilir.Kedi tuvaleti sayısı arttırılabilinir yada bazı internet sitelerinde keep off lar var istenmeyen yerlere idrar yada dışkı yapıldığında uzaklaştırıcı spreyler onu deneyebilirsiniz.

nyancat

Mutfağınızın kapısını kapalı tutun girmesini mümkün olduğunca engelleyin bir süre sonra bu davranışı unutacaktır ya da bir şeyr kızmış olabilir o yüzden yapıyodur bizimki de kızdığı zaman kişisel eşyalarımıza zarar veriyor mutfakta sizin yemek yaptığınız vakit geçirdiğiniz bi alan o yüzden yapıyor olabilir