Kedi Tıraşı Çok Memnunuz

selinay41

Geçenlerde tıraş ile ilgili soru sormuştum ve gereksiz linç yemiştim kedimi anestezisiz bir şekilde Marka Mama Pet kuaför de tıraş ettirdim ve çok memnunuz kedim depresyona falan girmedi iştahı ve keyfi çok yerinde çok uzun tüylü olduğu için kendini hep balkona fayanslara atıyordu şimdi çok mutlu yatağında yatıyor taratmadığı için tüyleri düğümlenmisti malt yese bile tüy kusuyordu şimdilik böyle bir problemimiz yok simdiki ve eski halini yükledim 3 aya eski haline dönecek zaten her yaz yaptırmayı düşünüyorum sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

11 CEVAP

cat_expert

Vicdanını böyle rahatlatmaya devam edebilirsin

huqi

Her kedi bir değil tabii ama genellikle kediler bu durumdan olumsuz etkileniyle, psikolojileri bozuluyor. Çok gereksiz bir şey bence, kakası tüylerine yapışıyor demişsiniz benim sarman kedim Tomris'in tüyleri çok uzun değil ama poposunda tüyler aşırı uzun ve ishal olunca yapışıyor o zaman bir şekilde o kısmı kesiyorum, hırçın bir kedi biraz zor oluyor tabii
Siz de sadece popo tüylerini kesebilirdiniz.

amillaaa

Deneyiminizin olumlu olmasına sevindim ^_^ Geçmiş olsun.

deadcrab

Ya ahhahshahsu şu tipe bak çok tatlı ve komik olmuş qbsxbsbxbdj Ama yaz sıcaklarında iyi gelmiştir 💜💜

selinay41

@cat_expert kedim mutlu vicdanım çoook rahat size de tavsiye ederim

Gofrettiin

Bende bahar aylarında kedimi traş ediyorum, hatta makına aldık kendim yapıyorum😊 kedınız psikolojık olarak etkilenmiyorsa sorun olmaz

Muezzabalim

Çok sevindim sizin adınıza gerçekten bazen uzun tüylü kediler için rahatlama demek traş ettirmek demek ki , bir kedi annesi tabiiki onun için en iyisini düşünür . Kimseye kulak asmayın kedi mutlu ,siz mutlu daha ne olsun missss 😍🥰

sultansbutler

çoğu kedinin hayatı boyunca banyo ya da tıraşa %80 gerek duymaz. fakat kendini taratmayan uzun tüylü (bazen kısa) ya da show coat'a sahip ırk, pislik içinde, hasta, obez, oldukça yaşlı (senior) kedilere tıraş ve banyo gereklidir. kıtık falan varsa tarayarak açmak söz konusu bile olamaz. tıraş ettirmek zorundasınız.

depresyona girmezler, doğru ürünlerle deride sorun oluşmaz, doğru teknik ve tecrübeyle stres olmazlar. bu sayılan şehir efsanelerini insanlara söyleyip korkutunca 'grooming'e ihtiyacı olan hayvanlara zarar vermiş oluyorsunuz. yapılan bu işlemler göz zevki için değil hayvanın refahını sağlamak için yapılır. insanların yalandan korkutmayın.

huqi

Olumsuz etkileniyor*

pablopicasso

BURSA ATLASVET ( Vet.Hek. Hüseyin Tümen & Vet. Hek. Ayşe Tümen) - Çamlıca Mah., Bağlar Sk. No:58 - https://4sq.com/3q5m3GC

selinay41

Güncel