Kedimin Kulağı Çok Kirleniyor

Esraokur35

Merhaba geçen hafta muayene için veterinere gittik(normal göz ile bakıp) normal kirlilik enfeksiyona çevirmemiş fln dediler temizleme losyonu verdiler her gün temizliyorum ama sabah temizlesem akşamına yine kirleniyor kulağında kaşıntı da var tekrar veterinere götürcem mikroskopla mı bakmaları lazım başka veterinere mi götürsem sizce yaşayan var mı böyle bişey

5 CEVAP

bizde otoskopla bakılıyordu sorun varsa. tekrarlayan kulak enfeksiyonu geçirmiştik bir yılda 3 kez falan oldu. kaşıyıp kafa yamultuyorsa bir ilaç var onu veriyorlar 21 günlük kullanılıyor onun verilmesi gerekiyor olabilir.

MarsMaya

Tekrar kontrole götürebilirsiniz içiniz rahat edecekse. Ama ailemin kendisinde de 2 aylıktan 5 aylık olana kadar aynı sorun vardı, hiçbir enfeksiyon veya uyuz belirtisine rastlanmadı sadece çok yaramazdı evin içinde çok fazla yere girip çıkıyordu, tozlu alanlar dahil o yüzden kulakları kirleniyordu. Her gün veya 2 günde bir temizliyordum uykuluyken, büyüyüp biraz durulunca kurtulduk.

Esraokur35

Anlıyorum benim kedim 4 yaşında ve pis yerlere giren bi kedi değil genellikle balkonda veya banyoda uyuyor kirlilikten değil de çok da kaşıyor aslında bu yüzden endişeleniyorum

Sueda1234

Kahve telvesi şeklinde mi kirleniyor