Köpeğimin Aşırı Havlamasını Nasıl Önleyebilirim?

nedda

Bu aralar havlaması çok arttı ve önüne geçmek zorlaşıyor. Ne yapmam gerektiğini tam bilmiyorum. Tecrübesi olan benimle paylaşabilir mi..

6 CEVAP

Robin

ne zaman havlıyor neye havlıyor? belirli bir hareketinizden sonra mı havlıyor acaba?

nedda

sabah erkenden basliyor ve aksama kadar belirli araliklarda devam ediyor. bazense hic susmuyor. yanina gittigimde havlamayi kesiyor. disardan izledigimde neye havladigini anlayamiyorum. her gordugune duyduguna havliyor olabilir. eskiden yapmazdi. ama onune gecemiyorum babam ve komsular acisindan stres oluyorum

Robin

şimdi ilk belirtmem gereken şey sizinde yazdığınız üzere aşırı havlamayı engellemek olacak çünkü her köpek havlar ve bu ihtiyaçtır. aşırı havlamanın bir çok sebebi olabilir sizin dikkatinizi çekmek istiyordur,bir ihtiyacı vardır vs vs daha liste uzar gider bu durum biraz köpeğinizi tanımanızla alakalı sadece oyun istiyor bile olabilir.köpeğiniz havladığında yanına gitmeyin belkide yanına gelmenizi istiyordur, sizin o havlayınca yanına gitmeniz onun için ödüldür onu sizin yanınıza çağırın veya görmezden gelin bu biraz zor çünkü siz onu görmezden geldikçe daha çıldıracak havlamayı bırakana kadar daha çok havlayacak ne zaman inadı biterse o zaman susacak.
Köpeğiniz havlamaya başladığında elinize biraz ödül maması alın ve burnunun dibine kadar yaklaştırın ama vermeyin. sustuğu zaman verin ilk bir kaç tekrar yapın komut söylemeyin sadece susmasının doğru bir hareket olduğunu anlasın daha sonra ödül maması verirken veya sustuğu zaman onu sevdiğinizde "sus" diyin böylece havlamaması onun zihnine "sus" olarak kalacak bol bol tekrar ve biraz sabır ile önüne geçilebilir. köpeğiniz bir şey istediğinde de havlar ona istediğini verirseniz ödüllendirmiş olursunuz eğer bu şekilde bir gözlem yaparsanız istediğini vermeyin böylece havlayarak bir şey elde edemeyeceğini öğrenir. havlama problemi halledilebilir sorundur.

mge1978

köpeğin yaşı ve boyutları önemli arkadaşın önerileri cok iyi ama zamanım ve sabrım yok diyorsanız havlama tasması alın 2 yada 3 günde havlamayı keser

nedda

onerinizi icin tesekkurler. soylediklerinizi dikkate alacagim . zaten elimden geldigince gozlemliyorum. sadece bu kadar siklasmasina anlam veremiyordum. yanimdayken fazla havlamiyor. durup dururken bi basliyor dakikalarca susmuyor. benim icin problem yok yavas dahi olsa ustesinden gelebilirim ancak dis hatlarin rahatsiz olma durumundan oturu hizlandirmam gerekiyor. biraz zor olacak sanirim yine de tesekkurler. bahsettiginiz tasma konusunda pek olumlu yaklasamiyorum biraz gozumu korkuttu cnku. ama yinede sagolun

izzy

Susturucu tasma var ben sese duyarlı aldim şok veren tasma ile canını yakamam ses çıktığında havladiginda tiz bir ses çıkarıyor dikkatini cekip susuyor ama sonralarda o bi yandan ötuyor kopegimuz bi yandan havliyor İŞE YARAMAZ YANİ