Baytril Tablet Kullananlar(150 Mg)

Nanaaa

Merhaba. Daha önce kedi için baytril 150 mg tablet kullanan oldu mu? Ne için, ne kadar süre ve kaç mg kullandınız?
Kedimin idrar kesesi taşı rahatsızlığı var veteriner 150 mg"ın 1/6 'ini 14 gün boyunca vermemi söyledi. Yan etkileri olan bi ilaç. Deneyimlerinizi aktarirsaniz çok sevinirim.

3 CEVAP

teo33

Geçmiş olsun.

Kedim için iki kere (iki ayrı vet) kullanmak zorunda kaldım.

Bir seferinde sizin gibi 14 gün.
Diğerinde ise 5 gün.

Her ikisi için de, 50 mg'nin yarısıydı = 25 mg.

Enfeksiyonun şiddetinden mi kaynaklı, yoksa vetlerin farklı yaklaşımından mı bu doz farkı, bir fikrim yok doğrusu. Bana da 14 gün X 25 mg fazla gelmişti, ama güvenip kullanmıştım. Yanında vitamin de vermiştir umarım. Barsaklarında sorun olmaması için ve idrar yollarına fayda için vitamin de kullanmalısınız diye biliyorum.

Nanaaa

Çok teşekkür ederim. Evet vitamin de verdi. İlaçlar epey fayda da etti şükürler olsun. Baytril prospektüsünde 5-10 gün arası kullanın yazıyor. Dozu fazla olduğunda görme bozukluğuna, katarakt oluşumuna yol acabiliyormuş. Ben de güvenip kullanmayı düşünüyorum ama bi yandan da tedirginim. Tekrar çok teşekkür ederim cevabınız için.

Nanaaa

Bana fazla geldi dozu zararı olacak diye korkuyorum o yüzden kullananlarin deneyimlerini öğrenmek isterim