Kedimi Kısırlaştırmalımıyım

Havva6134

Merhaba 16 aylık erkek kedim var kısır değil ve yağlı kuyruk sendromu var kısırlaştırma zaten düşünüyodum böbrek hastalıklarına yatkın bi ırk olduğu için 16 aylık olsun demişti veteriner şimdi kuyruk problemi için muayeneye geldiğimizde kısırlaştırma tek çözüm ama kısır olursada böbrek hastalığı idrar yolu enfeksiyonu vs riskler olur ve ırk olarak yatkın dedi bana sorarsan sağlıksız deri mi sağlıksız böbrek mi deri derim karar sizin dedi erkek kedisi olup kısırlaştırdıktan sonra obezite ve böbrek problemi yaşayan var mı sizce ne yapmalıyım deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

5 CEVAP

ırkı ne kedinizin ve hangi mama kullanıyorsunuz. bence başka hekime de danışın kısırlaştırmamak da birçok hastalığa sebep olabiliyor çünkü. erkek kedilerin büyük kısmı idrar kanalının yapısının dişilere göre farklı olmasından ötürü idrar yolu hastalıklarına daha yatkın oluyorlar.

Havva6134

Satın almadım sahiplendim o yüzden ırkından çok emin değiliz ama britishe benziyor maması N&D düşük tahıllı şu an 5.5 6 kg civarı 6.5 kiloyken düşük tahıllı mamaya geçtik bende kısırlaştırmak iyi ömrünü de uzatıyor diye duydum hep ama veteriner öyle diyince bi korktum açıkçası kısırlaştırma sonrası öyle bi durum yaşarsam da kendimi çok suçlu hissedicem o yüzden fikir olsun diye yazdım

Havva6134

Satın almadım sahiplendim o yüzden ırkından çok emin değiliz ama britishe benziyor maması N&D düşük tahıllı şu an 5.5 6 kg civarı 6.5 kiloyken düşük tahıllı mamaya geçtik bende kısırlaştırmak iyi ömrünü de uzatıyor diye duydum hep ama veteriner öyle diyince bi korktum açıkçası kısırlaştırma sonrası öyle bi durum yaşarsam da kendimi çok suçlu hissedicem o yüzden fikir olsun diye yazdım

Muezzabalim

Scotishfold erkek kedim var dört ay önce kisirlastirdik çok şükür hiçbir problem yaşamadık . Ki dediğiniz gibi bazı kediler hastalıklara yatkın , bunun için en doğru bilgiyi veteriner hekiminiz verecektir.

Yaklaşık 9 ay önce kısırlaştırdım oğlumu kilo alımı oldu evet ama çok şükür ki idrar yoluyla ilgili bir sorun yaşamadık bu kullandığınız mamayla ilgili biraz ayrıca kuyruğunda yağlılık vardı hekim bir sıkıntı yok dedi ama kısırlaştıktan sonra geçti