İdrar Taşı Sonrası Mama Seçimi

daha önceden idrar taşı sorunu yaşayan kedime 1 yıldır felicia kısır kediler için olanı veriyorum ama sorunu tekrar başladı, veteriner royal canin urinary s/o ya da unique struvite kullanmamı söyledi ama iki mama da çok pahalı ve internette satan yerler çok az

biraz bakınca sanabelle markasının urinary mamasını buldum ama emin olamadım çünkü felicia üzerindede urinary care yazıyordu ona rağmen sorunu tekrar başladı.

sizce ne yapmalıyım sanabelle mi almalıyım royal canin mi yoksa unique mi, ya da duruma göre tavsiye edebileceğiniz başka bir mama var mıdır?

5 CEVAP

Brit care mamasının da üriner maması mevcut ona da bakabilirsiniz. Ve idrar yolları için ekstra takviye olarak gimcat in üriner macunu ve bio-urinamin diye bir marka var kedi ve köpekler için idrar yolu sağlığı içij üretilmiş pethsoplarda veya internetten temin edebilirsiniz ben her gün bir tane veriyorum onun tabletini önerebilirim içinde 40 tane var ve haplar küçük taneli.

Benim kedimde de kristalleşme var veterinerin verdiği diyet mamasını kullanıcaz bir süre normal mamasıyla birlikte veriyorum. İyileşse bile tekrar olabilir dedi düzenli idrar tahlili yaptırıyorum artık bir şey olmasın diye bol bol su içirmesini de sağlayın

figennn06

Aynı sorun bizde de var maalesef. ilk yaşadığımızda Advance in üriner mamasını kullanmıştık. Haziran ayı gibi tekrar problemlerimiz başladı ve Brit care struvite kullanmaya başladık. 2. paket bitmek üzere ve şimdilik memnunuz. Su içme oranı arttı ve ağrıları azaldı. Bütçeniz el veriyorsa bu mamayı tavsiye edebilirim. Eğer kediniz ev gıdası yiyorsa doğal besleme de deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun...

Ben veterinere sordum neden böyle bir şey oluyor diye Mamalardan oluyor genelde ya da genetik aktarım da oluyor ama bir kere başlayınca iyileştikten sonra tekrarlayabiliyor dedi kediniz erkek kediyse özellikle onlarda yaygın bir durum bu idrar yolları dar dişilere göre bize hills in c d olan mamayı verdi iyi geliyor diye düşünüyorum

emreovec

Biz s/d mama sonrasında Sanabelle Urinary mama kullanıyoruz. Önleyici Urinary mama üreten marka sayısı çok az zaten. Brit Care, N&D ve Hills var sanıyorum.