Kedim İp Yuttu

reinefee17

Kedim 10-15 DK önce ip yuttu kalın bir ip Malt verdim sabah yaş mama vermiştim iki kez Malt verdim hatta veterinerine mesaj attım ben kendim ne yapabilirim başka çok korkuyorum

9 CEVAP

Merhaba
Ağzında veya poposunda görmeniz durumunda asla müdahale etmeyin. Kendinin çıkartmasını bekleyin. Çıkartamazsa dire veterinere götürün. Bağırsak yolu boyunca ip ilerlediği için çekmek çok tehlikeli.

esrayurteri

Merhaba benim kedimde yutmuştu. Malt kullanıyorsanız tuvalet yoluyla çıkarması muhtemel. Tuvaletini kontrol edin. Eğer çok fazla kusmaya başlarsa aksi durum olursa veterinere götürürsünüz. Genellikle çıkarıyorlar tuvalet yoluyla

Deniz1741

Dışkısını yapmasını bekleyin. Malt vermişsiniz ama 1 tatlı kaşığı zeytinyağı da verebilirsiniz. Yazılan gibi ağzında poposunda ipi görürseniz sakın almayın veteriner alsın. Eğer dışkısını yapmazsa, kusma olursa acil veterinere gitmelisiniz.

Gimlihanim

İp çok uzun muydu acaba? O da önemli. Kısa bir ipse sorun olacağını sanmıyorum. Malt miktarını arttırabilirsiniz. Tuvaletini mutlaka kontrol edin. Ağzında ya da poposunda görürseniz asla çekmeyin. Bağırsaklara zarar verebilirsiniz. Çıktığı kadarını kesin. Kalanını kendisi çıkarsın. Geçmiş olsun. Umarım bir sorun çıkmaz 🙏🏻

Gimlihanim

Biraz zeytinyağı da içirseniz faydası olur diye düşünüyorum.

gece18

Kusma ve riskli belirtiler olmadığı sürece endişelenmeyin. Benim kedimde 1,5 metre ip yutmustu haberim yoktu. Gastro macun ekstra malt vermistim. Onlar işe yaramış olmalı ki ip çıktı.

Benim kedilerim iple oynadıkları kadar hiçbir oyuncakla oynamaktan zevk almazlar. Ve kedim oyun ipini meğer ağzında oynuyor zannederken o koparıp yutuyormuş. Turuncu bir ip ile oynatiyordum. Oynadığı günün ertesi günü kakasını temizlerken turuncu ipi çıkartmisti olduğu gibi. Ve öyle az değil baya yutmuştu. O kadar sevindim ki çıkardığına. Verilmiş sadakamız varmış cunku baya yutmuştu. Bir sorun yaşamadık. Ama kullandığımız malt veda markasının baya kuvvetli bir malt. Onun etkisi var mı bilmiyorum. Kusma vs hiç yaşamadık. Direkt kakadan çıkarttı.

Lokumcukk

Kakasından çıkıyor genelde bir gün bekleyin telaş yapmayın

reinefee17

Veterinere gittim kas gevşetici yapıldı yarım saat kadar kusmasını bekledik kusmadı sonra sakinleştirici yaptılar bağırsağa inmemiş henüz bugün kusabbşlir dediler Malt vermem gerekiyormuş üç dört takip edeceğim