Kedimin Kilosu İyi Mi

ahsennn0

Kedim 4 aylik 2 kilo şuanda hiçbir saglik sorunu yok kilosu falan iyi mi

12 CEVAP

cat_expert

4 aylık kedi obez olmaz yavruluk döneminde kilo fazlası çok önemli değil o dönemde çok hızlı kilo alıp verebilirler sizin kedinin de biraz fazlası var ideali 1.5 kilo civarıdır, yaz ayları nedeniyle kedilerin hareketliliği azalabiliyor bundan kaynaklı olabilir, serin saatlerde biraz fazla oynayın şimdilik mamasından kısmayın serbest beslemeye devam edin. 6-7 aylıktan sonra kilo konusuna dikkat etmek gerekir.

Ooer

biraz fazla gibi

zey940

Sadece kilosuna bakıp söylemek doğru olmaz. Benim kedim 4,5 aylık civarı. 4 aylıkken 2.4 kiloydu şimdi daha fazladır ama ideal kilosundan zayıf gibi gözüküyor çünkü boyu çok uzun. Yetişkin bir kedinin boyundan biraz az diyebilirim. Kedinize yukarıdan baktığınızda belli olur kilolu olup olmadığı. İnternete kedim zayıf mı gibi şeyler yazdığınızda ilgili görseller çıkar oradan bakabilirsiniz.

ahsennn0

Erkek bir de

salihaondag8

Bence biraz fazla gibi

salihaondag8

Benim kedim bile 2 yaşında 5 kilo felan

4 ay 2 kilo cok fazla. 5 yaşındaki kedim 4 kilo 150 gr. Veterinere danıştınız mi? Obez olabilir. Bence veterinere danışıp beslenmesi ile ilgili tavsiye alabilirsiniz. Sağlığı için kötü olmadan.

ahsennn0

Veterinerimiz bu konu hakkında bir şey demedi evde bugün ölçtüm kilosunu 2kilo çıktı banada fazla geldi biraz

ahsennn0

Kaç öğün vermeliyim mamasini degistircem mystice geçiş yapcam

Lokumcukk

Biraz fazla bence

ahsennn0

Anladim çok oyuncudur günlük 3 4 öğün veriyorum hafta da 1 ya da 2 kez yaş mama ara sıra ödül mamasi

ahsennn0

Bana çok kilolu gelmiyor bakınca ama emin olamıyorum